Cooler Club vs DRiV Gliwice+

Cooler Club
8 - 3
DRiV Gliwice+

W ostatnim wtorkowym spotkaniu, naprzeciw siebie stanęły drużyny Cooler Club oraz DRiV Gliwice+. W ostatniej serii gier 1 Ligi Sportowej Ligi Firm, obie ekipy zremisowały swoje mecze, dlatego w tym starciu liczyły na zgarnięcie kompletu punktów. Zawodnicy rozstawieni w roli gospodarzy, przed tygodniem podejmowali drużynę MRW. Piłkarze Cooler Club podzielili się wówczas zdobyczą punktową z zespołem rywali, po remisie 4:4. Natomiast goście w ubiegły piątek, mierzyli siły z drużyną Politechniki Śląskiej. Gracze DRiV Gliwice+ zakończyli tamto spotkanie rezultatem 3:3, odrabiając straty w samej końcówce konfrontacji. Rywalizacja rozpoczęła się od wyrównanej gry obu zespołów. Mecz już od pierwszych chwil po gwizdku arbitra, rozgrywany był w szybkim tempie, jednak w pierwszej fazie gry, zawodnicy obu zespołów byli bardzo nieskuteczni pod bramkami rywali. Pierwszy gol w tym spotkaniu padł dopiero w 14 minucie, kiedy to gracze Cooler Club objęli prowadzenie. Ta bramka wyraźnie napędziła gospodarzy, którzy już dwie minuty później, podwyższyli wynik na 2:0. Natomiast kilkadziesiąt sekund później, Mateusz Dworak dał swojemu zespołowi już trzybramkowe prowadzenie, umieszczając piłkę w siatce przeciwników. W pierwszej odsłonie piłkarze DRiV Gliwice+, zdołali odpowiedzieć swoim rywalom tylko jednym trafieniem, które w 18 minucie zanotował Dorian Kalisz. Tak więc przy zmianie stron, to zawodnicy występujący w czarnych strojach prowadzili 3:1. W drugiej połowie gra stała się dużo bardziej otwarta, co stworzyło obu zespołom więcej okazji do zdobycia gola. Najpierw w 23 minucie bramkę dla gospodarzy zdobył Mateusz Czechowski, a już 60 sekund później Mateusz Kopacz, dał drugiego gola ekipie z Gliwic. Jednak wraz z upływem czasu w drugiej odsłonie, coraz większą przewagę na placu gry przejawili zawodnicy Cooler Club, którzy ostatecznie pokonali DRiV Gliwice+ w rozmiarach 8:3. Dla zespołu gospodarzy, była to pierwsza wygrana w bieżącej rundzie 1 Ligi SLF,