PACCOR vs Hammerjobs

PACCOR
3 - 3
Hammerjobs

W pierwszym wtorkowym spotkaniu 1 Ligi Sportowej Ligi Firm, na boisko Wawel Wirek w Rudzie Śląskiej, wybiegły zespoły PACCOR oraz Hammerjobs. Przed tym starciem, obie ekipy w tabeli dzieliły zaledwie 3 punkty, dlatego trudno było jednoznacznie wskazać faworyta do końcowego tryumfu. Przed tygodniem gracze rozstawieni w roli gospodarzy, rywalizowali z drużyną ESL Gaming Polska. Piłkarze PACCOR pokonali wówczas swoich przeciwników 4:1, co było dla nich drugą wygraną w sezonie wiosennym. Natomiast goście w poprzednim pojedynku, mierzyli siły z zespołem Prestige. Zawodnicy Hammerjobs zwyciężyli w tamtej konfrontacji w stosunku 5:3, większość bramek zdobywając w pierwszej połowie spotkania. Mecz rozpoczął się od dość wyrównanej postawy obu zespołów. Zarówno gospodarze jak i goście, w pierwszych minutach rywalizacji, grali uważnie w obronie, nie chcąc stracić szybkiej bramki. W początkowej fazie spotkania, gra koncentrowała się w środkowej strefie boiska, skąd zawodnicy obu zespołów próbowali wyprowadzać ataki pozycyjne. Pierwszy gol w tej konfrontacji padł dopiero w 10 minucie, kiedy to Robert Ferens wyprowadził drużynę PACCOR na prowadzenie. To trafienie sprawiło, że do śmielszych ataków ruszyli także goście, chcąc jak najszybciej odpowiedzieć swoim przeciwnikom. Zawodnicy Hammerjobs dopięli swego już trzy minuty później, zdobywając gola na 1:1, którego strzelił Piotr Dors. Po tej bramce gracze występujący w biało-niebieskich strojach poszli za ciosem, już w 15 minucie wychodząc na prowadzenie po golu Mateusza Kuszewskiego. Jednak jeszcze przed przerwą piłkarz PACCOR – Sebastian Śliwa, ponownie doprowadził do remisu i przy zmianie stron widniał wynik 2:2. W drugiej odsłonie obraz gry na murawie znacząco się nie zmienił. Spotkanie nadal było bardzo zacięte i wyrównane, z okazjami na gole z obu stron. Po przerwie rywalizujące zespoły, zdołały zdobyć po jeszcze jednej bramce i choć wynik tego meczu do samego końca pozostawał sprawą otwartą, ostatecznie zakończył się on rezultatem 3:3 i podziałem punktów.