MRW vs Cooler Club

MRW
4 - 4
Cooler Club

W ostatnim środowym spotkaniu 1 Ligi Sportowej Ligi Firm, na boisko Wawel Wirek w Rudzie Śląskiej, wybiegli zawodnicy MRW oraz Cooler Club. Ten mecz był bardzo istotny dla obu ekip, gdyż w pierwszych 3 kolejkach sezonu wiosennego, nie zdołały one wywalczyć punktów. Gracze rozstawieni w roli gospodarzy, przed tygodniem podejmowali ekipę DRiV Gliwice+. Zawodnicy MRW ulegli wówczas swoim przeciwnikom 4:5, kluczowe bramki tracąc w samej końcówce meczu. Natomiast goście w poprzedniej serii gier, mierzyli swoje siły z drużyną AutoPartner. Piłkarze Cooler Club przegrali tamten pojedynek w rozmiarach 3:6, większość goli tracąc w drugiej połowie spotkania. Rywalizacja rozpoczęła się od wyrównanej gry obu drużyn. Obie ekipy starały się w przemyślany sposób rozgrywać swoje kolejne akcje, wyprowadzając piłkę ze środkowej strefy boiska. Pierwsza bramka w tym starciu, padła w 7 minucie rywalizacji, kiedy to piłkarz Cooler Club – Mateusz Dworak, wyprowadził swój zespół na prowadzenie. Radość gości nie trwała jednak zbyt długo. Już 60 sekund później gola na 1:1 zdobył gracz MRW – Przemysław Suszek. Po dwóch ciosach wyprowadzonych z obu stron, na kolejne trafienie musieliśmy czekać aż do 18 minuty. Wtedy to Mateusz Wrodarczyk, dał zespołowi występującemu w biało-czerwonych trykotach prowadzenie 2:1. Takim też wynikiem zakończyła się pierwsza połowa i przy zmianie stron, to gospodarze mieli minimalną przewagę. Po przerwie jako pierwsi do siatki rywali trafili piłkarze MRW, w 26 minucie wychodząc na prowadzenie 3:1. Jednak wtedy rozpoczęła się remontada graczy Cooler Club. Po dwóch bramkach które zdobył Szymon Pieszczoch, oraz jednym trafieniu Mateusza Dworaka, już w 32 minucie to goście prowadzili 4:3. Gdy wydawało się, że takim wynikiem zakończy się to spotkanie, w ostatniej akcji meczu Maciej Kijas doprowadził do wyrównania i ostatecznie oba zespoły po remisie 4:4 podzieliły się punktami.