Hammerjobs vs Prestige

Hammerjobs
5 - 3
4 ECO Prestige

Mecz pomiędzy Hammerjobs a Prestige, zapowiadał się starcie drużyn, które przed tą kolejką rundy wiosennej 1 Ligi Sportowej Ligi Firm, w tabeli dzielił zaledwie 1 punkt. Gracze rozstawieni w roli gospodarzy, przystępowali do tego spotkania z dorobkiem 6 „oczek”. Przed tygodniem piłkarze Hammerjobs, ulegli jednak ekipie PwC SDC w stosunku 3:4, co było dla nich pierwszą przegraną w tym sezonie. Natomiast goście po trzech seriach gier, mieli na swoim koncie 7 punktów. W swoim poprzednim pojedynku zawodnicy Prestige, pokonali aż 8:1 zespół ESL Gaming Polska, kontrolując przebieg tamtego meczu przez pełne 40 minut. Rywalizacja rozpoczęła się od szybkiej i wyrównanej gry obu zespołów. Zarówno gospodarze jak i goście, starali się rozgrywać swoje akcje niewielką liczbą podań, w błyskawiczny sposób przenosząc ciężar gry, pod pole karne przeciwników. Pierwszy gol w tej konfrontacji, padł już w 4 minucie, kiedy to Łukasz Ziaja wyprowadził drużynę Prestige na prowadzenie. Jednak już 60 sekund później było 1:1, a ekspresową bramkę wyrównującą zdobył zawodnik Hammerjobs Piotr Dors. Po tym trafieniu, festiwal strzelecki trwał nadal. Już w 7 minucie na ponowne prowadzenie gości wyprowadził Kacper Trynkos, a kilka chwil później do kolejnego remisu, doprowadził piłkarz gospodarzy Andrzej Dors. Jednak po bardzo wyrównanej grze w pierwszych minutach, wraz z upływem kolejnych chwil na murawie, to gracze ubrani w biało-niebieskie stroje, zaczęli przejmować inicjatywę na placu gry. W końcówce pierwszej odsłony, Dominik Ciuła zdobył jeszcze dwa gole dla gospodarzy i przy zmianie stron, to ekipa Hammerjobs prowadziła 4:2. W drugiej połowie gra na boisku ponownie się wyrównała, a obie ekipy przez dłuższy czas, pomimo kilku świetnych sytuacji, nie potrafiły zdobyć gola. Ostatecznie w samej końcówce padły jeszcze dwie bramki, po jednaj dla każdej ze stron, które ustaliły wynik tej rywalizacji na 5:3.