ESL Gaming Polska vs PACCOR

ESL Gaming Polska
1 - 4
PACCOR

W pierwszym środowym spotkaniu 1 Ligi Sportowej Ligi Firm, na boisko Wawel Wirek w Rudzie Śląskiej, wybiegli zawodnicy ESL Gaming Polska oraz PACCOR. Przed pierwszym gwizdkiem w tym pojedynku, trudno było jednoznacznie wskazać faworyta do zwycięstwa. Przed ta serią gier, obie ekipy miały na swoich kontach po 3 „oczka” i musiały grać o pełną pulę, aby powalczyć o awans w ligowej stawce. Gracze rozstawieni w roli gospodarzy, przed tygodniem ulegli ekipie Prestige aż 1:8, co było dla nich drugą porażką z rzędu. Natomiast goście w swojej poprzedniej konfrontacji, musieli uznać wyższość drużyny Politechniki Śląskiej, przegrywając w rozmiarach 2:6. Rywalizacja rozpoczęła się od dość wyrównanej gry obu zespołów. Zarówno gospodarze jak i goście, starali się rozgrywać swoje akcje wieloma podaniami, długimi piłkami uruchamiając napastników. Jednak wraz z upływem czasu pierwszej połowy, inicjatywę na placu gry zaczęli przejmować zawodnicy PACCOR, którzy coraz częściej dochodzili do groźnych okazji strzałowych. Pierwszy gol w tym starciu padł w 12 minucie, kiedy to gracz gości – Sebastian Śliwa, wyprowadził swoją ekipę na prowadzenie. Po tym trafieniu piłkarze występujący w białych trykotach, dążyli do zdobycia kolejnej bramki, jednak nie udało im się tego dokonać przed przerwą. Pierwsza odsłona zakończyła się zatem rezultatem 0:1. Po zmianie stron, obraz gry na murawie nie uległ zmianie. Mecz nadal był wyrównany, z lekkim wskazaniem na zespół gości. Już minutę po wznowieniu gry, piłkarze PACCOR podwyższyli swoje prowadzenie, a tym razem na listę strzelców wpisał się Andrzej Kasperski. Po utracie drugiej bramki, do odważniejszych ataków ruszyli natomiast gospodarze, którzy trafili do siatki rywali w 26 minucie gry. Gola kontaktowego dla ESL Gaming Polska strzelił Jarosław Chajduś. Gdy wydawało się, że gospodarze pójdą za ciosem i doprowadzą do remisu, kilka chwil później bramkę na 1:3 zdobyli goście, ponownie dając sobie bufor bezpieczeństwa. Ostatecznie po golu w samej końcówki spotkania, PACCOR pokonał ESL Gaming Polska 4:1, odnosząc drugą wygraną w bieżącej rundzie.