PwC SDC vs Hammerjobs

4 - 3
Hammerjobs

W jedynym piątkowym meczu 1 Ligi Sportowej Ligi Firm, naprzeciw siebie stanęły zespoły PwC SDC oraz Hammerjobs. W dwóch pierwszych seriach gier sezonu wiosennego, obie ekipy nie poniosły porażki, dlatego ten mecz zapowiadał się bardzo emocjonująco. Gracze rozstawieni w roli gospodarzy, przed tygodniem podejmowali ekipę ESL Gaming Polska. Zawodnicy PwC SDC pokonali wówczas swoich przeciwników aż 9:1, prezentując ofensywny styl gry. Natomiast goście w poprzednim starciu, mierzyli się z ekipą Honeywell. Piłkarze Hammerjobs wygrali tamto spotkanie w stosunku 3:1, co było dla nich drugim zwycięstwem z rzędu. Rywalizacja rozpoczęła się od dość szybkiej gry obu zespołów. Zarówno gospodarze jak i goście, starali się w błyskawiczny sposób przechodzić z obrony do ataku, chcąc zaskoczyć przeciwników prostopadłym podaniem. Pierwszy gol w tym pojedynku padł już w 1 minucie, kiedy to zawodnik Hammerjobs – Mateusz Kuszewski, otworzył wynik w tej konfrontacji. Szybko zdobyta bramka podziałała motywująco na piłkarzy gości, którzy starali się przejąć inicjatywę na placu gry. Dobra gra w ataku, przyniosła graczom występującym w biało-niebieskich strojach drugiego gola w 10 minucie rywalizacji, którego zdobył Łukasz Jurecko. Choć w pierwszej połowie zawodnicy PwC SDC, stworzyli sobie kilka dogodnych okazji do zdobycia gola, nie potrafili pokonać bramkarza przeciwników. Do przerwy wynik nie uległ już modyfikacji i przy zmianie stron rezultat wynosił 0:2. Drugą odsłonę gospodarze rozpoczęli natomiast od zdecydowanie lepszej gry, już od pierwszego gwizdka arbitra, spychając przeciwników do defensywy. W 25 minucie gola kontaktowego dla PwC SDC zdobył Marek Kozień, a trzy minuty później do wyrównania doprowadził Dawid Pawlicki. Po tych trafieniach gospodarze poszli za ciosem, w 34 minucie meczu wychodząc na prowadzenie. Jednak już chwilę później mieliśmy ponowny remis w tym spotkaniu, a bramkę na 3:3 dla gości zdobył Mateusz Kuszewski. Gdy wydawało się, że ta rywalizacja zakończy się podziałem punktów, w samej końcówce meczu Adrian Kurkowski swoim golem, przechylił szalę zwycięstwa na stronę PwC SDC.