Prestige vs ESL Gaming Polska

4 ECO Prestige
8 - 1
ESL Gaming Polska

W ostatnim środowym spotkaniu 1 Ligi Sportowej Ligi Firm, na boisko Wawel Wirek w Rudzie Śląskiej, wybiegli zawodnicy Prestige oraz ESL Gaming Polska. Gracze rozstawieni w roli gospodarzy, przed tygodniem podejmowali ekipę Politechniki Śląskiej. Zawodnicy Prestige podzielili się wówczas punktami z drużyną rywali, po wysokim remisie 5:5. Natomiast goście w ubiegły piątek, rywalizowali z zespołem PwC SDC. Piłkarze ESL Gaming Polska musieli uznać w tamtym pojedynku wyższość przeciwników, ulegając im w rozmiarach 1:9. Mecz rozpoczął się od dość wyrównanej gry obu zespołów. Zarówno gospodarze jak i goście, w pierwszych fragmentach spotkania, przede wszystkim nie chcieli stracić bramki, umiejętnie broniąc dostępu pod własne pole karne. Pierwsza bramka w tej konfrontacji padła dopiero w 10 minucie, kiedy to zawodnik Prestige – Daniel Rakowiecki, umieścił piłkę w siatce przeciwników. Sześćdziesiąt sekund później, ten sam zawodnik podwyższył prowadzenie swojej ekipy na 2:0, a 4 minuty później skompletował hat tricka. Choć w pierwszej odsłonie zawodnicy ESL Gaming Polska, również zagrażali bramkarzowi przeciwników, byli przy tym bardzo nieskuteczni. Natomiast Daniel Rakowiecki tuż przed przerwą, zdobył swojego kolejnego gola, wyprowadzając gospodarzy na czterobramkowe prowadzenie. W drugich 20 minutach obraz gry na murawie się nie zmienił. Nadal sytuację na boisku kontrolowali gracze Prestige, sukcesywnie podwyższając swoje prowadzenie. Jedyne trafienie w tej konfrontacji dla ESL Gaming Polska zaliczył Adrian Władarz, w 36 minucie wpisując się na listę strzelców. Ostatecznie drużyna Prestige pokonała gości 8:1, odnosząc tym samym drugą wygraną w sezonie wiosennym. Graczem meczu został natomiast wybrany Daniel Rakowiecki, który zdobył dla swojej ekipy wszystkie osiem bramek.