MRW vs DRiV Gliwice+

MRW
4 - 5
DRiV Gliwice+

Mecz pomiędzy MRW a DRiV Gliwice+, zapowiadał się jako pojedynek zespołów, które w sezonie wiosennym 1 Ligi Sportowej Ligi Firm, nie zdołały jak dotąd odnieść zwycięstwa. Ta rywalizacja była zatem doskonałą okazją dla obu drużyn, na przełamanie i wywalczenie pierwszych punktów w nowej rundzie. Gracze rozstawieni w roli gospodarzy, w ubiegłym tygodniu mierzyli się z ekipą AutoPartner. Zawodnicy MRW musieli wówczas uznać wyższość przeciwników, ulegając im aż 1:12. Natomiast goście w poprzedniej kolejce, podejmowali zespół PACCOR. Gliwiczanie przegrali tamto starcie w stosunku 3:5, kluczowe bramki tracąc w końcowych fragmentach spotkania. Rywalizacja rozpoczęła się od wyrównanej gry obu drużyn. Zarówno gospodarze jak i goście, w pierwszych minutach gry przede wszystkim nie chcieli stracić gola, umiejętnie zatrzymując ataki rywali. Pierwsza bramka w tej konfrontacji padła dopiero w 10 minucie, kiedy to Witold Biel wyprowadził zespół DRiV na prowadzenie. Jednak w pierwszej odsłonie piłkarze MRW, zdążyli jeszcze odpowiedzieć swoim przeciwnikom. W 18 minucie bramkę dającą remis gospodarzom zdobył Artur Marek i na przerwę obie ekipy schodziły przy wyniku 1:1. W drugiej połowie tempo spotkania wyraźnie wzrosło, co było widać zaraz po pierwszym gwizdku arbitra. Już dwie minuty po wznowieniu gry, bramkę dla gospodarzy zdobył Mateusz Wrodarczyk, a 180 sekund później do ponownego remisu doprowadził Dorian Kalisz. Utrata drugiego gola nie zmartwiła jednak piłkarzy MRW, którzy w ciągu kolejnych 5 minut, zdobyli następne 2 bramki, wychodząc na prowadzenie 4:2. Taki wynik utrzymywał się aż do 36 minuty, kiedy to Przemysław Paluch swoim trafieniem, rozpoczął remontadę zespołu z Gliwic. W samej końcówce meczu goście trafili bowiem do siatki rywali jeszcze dwukrotnie, w ostatniej akcji meczu przechylając wynik na swoją korzyść. Zespół DRiV Gliwice+ pokonał MRW 5:4, odnosząc tym samym pierwszą wygraną w bieżących rozgrywkach.