PACCOR vs Politechnika Śląska

PACCOR
2 - 6
Politechnika Śląska

Spotkanie pomiędzy PACCOR a Politechniką Śląską, zapowiadało się jako starcie zespołów, które po dwóch seriach gier sezonu wiosennego 1 Ligi Sportowej Ligi Firm, w tabeli dzielił zaledwie 1 punkt. Gracze rozstawieni w roli gospodarzy, przed tygodniem rywalizowali z zespołem DRiV Gliwice+. Zawodnicy PACCOR pokonali wówczas swoich rywali 5:3, co było ich pierwszą wygraną w bieżącej rundzie. Natomiast goście w ubiegłą środę, mierzyli się z ekipą Prestige. Piłkarze Politechniki Śląskiej podzielili się wówczas punktami z drużyną przeciwników, po wysokim remisie 5:5. Rywalizacja rozpoczęła się od dość wyrównanej gry obu zespołów. Zarówno gospodarze jak i goście, starali się w przemyślany sposób rozgrywać swoje akcje, wymieniając sporą liczbę podań w środkowej strefie boiska. Bramka otwierająca wynik tego meczu, padła już po 2 minutach gry, a jako pierwszy z trafienia cieszył się zawodnik gości – Damian Terlecki. Na odpowiedź drużyny PACCOR, nie trzeba było jednak czekać zbyt długo. Już pięć minut po utracie gola, gospodarze doprowadzili do remisu, a bramkę na 1:1 zdobył Dawid Szafruga. Po tym golu sytuacja na placu gry nieco się uspokoiła, a na kolejne trafienie musieliśmy czekać do 15 minuty spotkania. Wtedy to zawodnicy Politechniki ponownie wyszli na prowadzenie, za sprawą gola Kamila Stolarza. Gdy wydawało się, że to goście zejdą na przerwę z prowadzeniem, w końcówce pierwszej odsłony Michał Sikora dał wyrównanie drużynie PACCOR i przy zmianie stron widniał wynik 2:2. Jednak od początku drugiej połowy, to gracze występujący w niebieskich strojach przejęli inicjatywę na murawie. Najpierw w 24 oraz 26 minucie, bramki dla Politechniki zdobył Marcin Podsada, a chwilę później goście dołożyli kolejne dwa gole. Choć gospodarze starali się nawiązać walkę z rywalami w drugiej połowie, nie byli w stanie umieścić już piłki w ich siatce. Ostatecznie PACCOR uległ Politechnice Śląskiej 2:6, ponosząc drugą porażkę w sezonie.