ProPoint Gliwice vs Plastic Omnium

ProPoint Gliwice
3 - 3
Plastic Omnium

W ostatnim piątkowym meczu, na boisko Wawel Wirek w Rudzie Śląskiej, wybiegły zespoły ProPoint Gliwice oraz Plastic Omnium. W poprzedniej kolejce sezonu wiosennego Ekstraklasy Sportowej Ligi Firm, obi ekipy poniosły porażki, dlatego to spotkanie było dla nich doskonałą okazją do rehabilitacji. Zawodnicy rozstawieni w roli gospodarzy, przed tygodniem mierzyli się z drużyną Freshmed. Gracze ProPoint musieli uznać wówczas wyższość swoich przeciwników, przegrywając w rozmiarach 3:6. Natomiast goście w ubiegłą środę, rywalizowali z ekipą Capgemini. Zawodnicy Plastic Omnium ulegli rywalom 2:8, co było dla nich pierwszą porażką w bieżących rozgrywkach. Spotkanie rozpoczęło się od szybkiej gry z obu stron. Zarówno gospodarze jak i goście, starali się przedostać pod pole karne rywali niewielką liczbą podań, w ten sposób zaskakując przeciwników. Pierwsza bramka w tym starciu padła już w 2 minucie, a gola dającego prowadzenie graczom Plastic Omnium zdobył Seweryn Niesler. Jednak radość piłkarzy gości nie trwała zbyt długo. Już 120 sekund później, bramkę dającą gliwiczanom remis 1:1 zdobył Arkadiusz Wiśniewski. Po piorunującym początku z obu stron, w dalszej części pierwszej odsłony, tempo rozgrywania kolejnych akcji nieco spadło, a zespoły przez dłuższy czas nie potrafiły znaleźć recepty na bramkarzy drużyn przeciwnych. Zmieniło się to dopiero w 19 minucie, kiedy to Dawid Ogiński wyprowadził ekipę ProPoint na prowadzenie 2:1. Takim wynikiem też, zakończyła się pierwsza odsłona. Po zmianie stron swoją ofensywę kontynuowali gospodarze, którzy już minutę po wznowieniu gry, powiększyli swoją przewagę do dwóch bramek. Jednakże już 4 minuty później, Seweryn Niesler dał gościom gola kontaktowego, a w minucie 31 piłkarze Plastic Omnium, zdołali doprowadzić do wyrównania. Choć w ostatnich fragmentach spotkania, obie ekipy próbowały przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść, ostatecznie w tym meczu nie padł już żaden gol. ProPoint Gliwice podzielił się zatem punktami z Plastic Omnium, po remisie 3:3.