Firma ZK Grzybowice vs Freshmed

Firma ZK Grzybowice
4 - 7
Freshmed

Spotkanie pomiędzy Firmą ZK Grzybowice a Freshmed, zapowiadało się jako konfrontacje zespołów, które przed tą serią gier w tabeli Ekstraklasy Sportowej Ligi Firm, dzielił zaledwie jeden punkt. Gracze rozstawieni w roli gospodarzy, przed tygodniem podejmowali ekipę FAMUR SA. Zawodnicy Firmy ZK pokonali wówczas swoich przeciwników 3:0, co było ich pierwszą wygraną w sezonie wiosennym. Natomiast goście w ubiegły piątek, rywalizowali z drużyną ProPoint Gliwice. Piłkarze Freshmed wygrali tamten mecz w rozmiarach 6:3, większość bramek zdobywając już w pierwszej połowie tamtego starcia. Spotkanie rozpoczęło się od zdecydowanej przewagi piłkarzy gości. Gracze Freshmed od pierwszych chwil mocno ruszyli na bramkę przeciwników, całkowicie zamykając rywali pod ich polem karnym. Pierwszy gol w tym meczu padł już w 1 minucie, a z trafienia cieszył się zawodnik Freshmed – Bartosz Stolarski. Po tym trafieniu goście poszli za ciosem. Już pięć minut później Mateusz Majchrzak podwyższył wynik na 0:2, a w kolejnych kilkudziesięciu sekundach, do siatki Firmy ZK trafiali Arkadiusz Matuszczyk oraz Grzegorz Wojda. Natomiast w 12 minucie Artur Fałowski nieszczęśliwie kierując piłkę do własnej bramki sprawił, że goście prowadzili już 5:0. Przed przerwą zawodnicy z Grzybowic zdołali zdobyć jednego gola, którego w 15 minucie strzelił Sebastian Kujawa. Zatem przy zmianie stron, to gracze występujący w czarnych strojach, mogli cieszyć się z komfortowego prowadzenia. Od początku drugiej połowy, do śmielszych ataków ruszyli natomiast piłkarze Firmy ZK, chcąc odrabiać straty. W 27 minucie drugą bramkę dla gospodarzy zdobył Sebastian Kujawa, jednak na to trafienie błyskawicznie odpowiedzieli goście, już 60 sekund później trafiając na 2:6. Choć w drugiej odsłonie, to zawodnicy z Grzybowic co chwila kreowali sobie okazje bramkowe, nie zdołali odwrócić wyniku tej rywalizacji. Natomiast tuż przed zakończeniem spotkania, czerwoną kartką za obrazę sędziego został ukarany gracz gospodarzy – Artur Fałowski. Ostatecznie Firma ZK Grzybowice uległa zespołowi Freshmed 4:7, ponosząc tym samym drugą porażkę w bieżących rozgrywkach.