Politechnika Śląska vs Prestige

Politechnika Śląska
5 - 5

W pierwszym środowym meczu, na boisko Wawel Wirek w Rudzie Śląskiej, wybiegli zawodnicy Politechniki Śląskiej oraz Prestige. Gracze rozstawieni w roli gospodarzy, przed tygodniem w meczu inaugurującym zmagania w sezonie wiosennym Sportowej Ligi Firm, podejmowali drużynę PwC SDC. Po zaciętym starciu zawodnicy Politechniki, podzielili się wówczas punktami z zespołem rywali po remisie 0:0. Natomiast goście w pierwszym meczu nowej rundy, mierzyli się z ekipą PACCOR. Zawodnicy Prestige wygrali tamten pojedynek 5:1, grając ofensywny futbol. Rywalizacja rozpoczęła się od szybkiej gry obu zespołów. Zarówno gospodarze jak i goście, starali się w błyskawiczny sposób konstruować swoje kolejne ataki, chcąc długim podaniem zaskoczyć rywali. Pierwszy gol w tym starciu padł już w 2 minucie, kiedy to Marcin Podsada wyprowadził Politechnikę Śląską na prowadzenie. Taki stan rzeczy nie utrzymał się jednak długo, gdyż po upływie zaledwie 180 sekund było już 1:1, a gola wyrównującego dla Prestige zdobył Adrian Foryś. Po błyskawicznych trafieniach z obu stron, w dalszej części pierwszej odsłony mecz nadal był wyrównany, jednak wraz z upływem kolejnych minut, to gospodarze zaczęli przejmować inicjatywę na placu gry. Swoją dobrą postawę gracze występujący w niebieskich strojach potwierdzili w 9 minucie, kiedy to Jakub Czarnuch ponownie dał gospodarzom prowadzenie. Po tym golu zawodnicy Politechniki poszli za ciosem, zdobywając dwie kolejne bramki, które były dziełem Damiana Terleckiego. Jednak jeszcze w samej końcówce pierwszej odsłony, za odrabianie strat zabrali się goście, którzy odpowiednio w 18 i 19 minucie swoimi trafieniami zmniejszyli dystans do rywali. Przy zmianie stron widniał zatem wynik 4:3. Drugą połowę ponownie lepiej rozpoczęli gospodarze, już 6 minut po przerwie powiększając prowadzenie. Jednak wraz z upływem czasu w drugich 20 minutach, to zawodnicy Prestige zaczęli przejmować inicjatywę na boisku, ostatecznie po bramkach które zdobywali Adrian Foryś i Paweł Konopiński, doprowadzając do remisu 5:5.