AutoPartner vs MRW

AutoPartner
12 - 1
MRW

W ostatnim wtorkowym meczu, na boisko Wawel Wirek w Rudzie Śląskiej, wybiegli zawodnicy AutoPartner oraz MRW. Faworytami do zwycięstwa w tym pojedynku byli gracze gospodarzy, którzy przed tygodniem w znakomitym stylu, rozpoczęli zmagania w sezonie wiosennym Sportowej Ligi Firm. W ubiegły piątek zawodnicy AutoPartner, wysoko bo aż 11:5 pokonali ekipę DRiV Gliwice+. Natomiast goście w spotkaniu inaugurującym zmagania w nowej rundzie, ponieśli porażkę. Piłkarze MRW ulegli wówczas ekipie ZZG Mysłowice-Wesoła w stosunku 3:4, gubiąc punkty w pierwszym meczu sezonu. Rywalizacja rozpoczęła się od dużej przewagi gospodarzy, którzy od pierwszych minut gry na boisku, starali się narzucić rywalom swoje warunki. Pierwsza bramka w tym starciu padła w 7 minucie, a trafienie na 1:0 dla AutoPartner zaliczył Sebastian Banaś. Natomiast kilkadziesiąt sekund później było już 2:0 dla gospodarzy, a tym razem na listę strzelców wpisał się Mateusz Wójcik. Ten sam zawodnik w odstępie kolejnych 7 minut, zaliczył jeszcze trzy trafienia dla swojej ekipy, kolejnego gola dołożył natomiast Grzegorz Białorucki, co sprawiło, że do przerwy zawodnicy AutoPartner deklasowali swoich rywali. Przy zmianie stron gracze występujący w białych strojach prowadzili 6:0, praktycznie przesądzając już to, kto zgarnie w tym meczu komplet punktów. W drugiej połowie gospodarze kontynuowali swoją dobrą grę, już w 21 minucie zdobywając kolejną bramkę. Choć piłkarze MRW, starali się w drugiej odsłonie nawiązać walkę z przeciwnikami, ostatecznie udało im się zdobyć tylko gola honorowego. Bramkę dla gości, tuż przed zakończeniem rywalizacji zdobył Grzegorz Migus. Ostatecznie po równie obfitej w trafienia drugiej połowie, AutoPartner pokonał MRW 12:1, umacniając się na pozycji lidera 1 Ligi.