PACCOR vs DRiV Gliwice+

PACCOR
5 - 3
DRiV Gliwice+

W pierwszym wtorkowym starciu w ramach rozgrywek 1 Ligi Sportowej Ligi Firm, naprzeciw siebie stanęły zespoły PACCOR oraz DRiV Gliwice+. Przed tygodniem obie ekipy w swoich starciach poniosły porażki, dlatego ten mecz był dla nich doskonałą okazją na szybką rehabilitację. Gracze rozstawieni w roli gospodarzy, na inaugurację sezonu wiosennego ulegli ekipie Prestige 1:5. Natomiast zawodnicy z Gliwic w pierwszym starciu nowej rundy, musieli uznać wyższość drużyny AutoPartner, przegrywając w rozmiarach 5:11. Rywalizacja rozpoczęła się od dość wyrównanej gry obu zespołów. Zarówno piłkarze PACCOR jak i zawodnicy DRiV, starali się rozgrywać piłkę w środku pola, często oskrzydlając swoje akcje. Pierwszy gol w tym spotkaniu padł w 6 minucie, kiedy to gracz gości – Mateusz Kopacz, niefortunnie skierował piłkę do własnej siatki, dając prowadzenie drużynie gospodarzy. Po tej bramce do śmielszych ataków ruszyli zawodnicy PACCOR, przejmując inicjatywę na placu gry. Swoją przewagę gracze występujący w biało-czarnych strojach, potwierdzili w 14 minucie rywalizacji, kiedy to Robert Ferens dał gospodarzom prowadzenie 2:0. Taki wynik utrzymał się już do przerwy i przy zmianie stron, to piłkarze PACCOR dysponowali korzystnym rezultatem. Druga połowa ponownie rozpoczęła się od lepszej gry zespołu gospodarzy, który już minutę po wznowieniu gry, podwyższył prowadzenie do 3 trafień. Po utracie kolejnego gola, do zdecydowanie odważniejszych ataków ruszyli zawodnicy z Gliwic. Taka postawa opłaciła się gościom, którzy w krótkim odstępie czasu zdobyli dwa gole. Najpierw w 26 minucie dla gliwiczan trafił Jakub Surma, a kilkadziesiąt sekund później, bramkę kontaktową zaliczył Sebastian Pelc. Gdy wydawało się, że piłkarze DRiV będą w stanie doprowadzić do remisu, w końcówce spotkania to gospodarze ponownie przejęli inicjatywę, ostatecznie wygrywając całe zawody 5:3.