Plastic Omnium vs Capgemini

Plastic Omnium
2 - 8

W drugim środowym meczu Ekstraklasy Sportowej Ligi Firm, naprzeciw siebie stanęły zespoły Plastic Omnium oraz Capgemini, Zawodnicy rozstawieni w roli gospodarzy, w ubiegłym tygodniu w znakomitym stylu rozpoczęli zmagania w sezonie wiosennym. Gracze Plastic Omnium wysoko bo aż 9:2 pokonali ekipę Firmy ZK Grzybowice, prezentując bardzo ofensywną grę. Natomiast goście w pierwszym spotkaniu nowej rundy, mierzyli swoje siły z drużyną Freshmed. Piłkarze Capgemini zremisowali tamto starcie w stosunku 1:1, ostatecznie dzieląc się punktami z zespołem przeciwników. Rywalizacja rozpoczęła się od zdecydowanej przewagi zawodników gości, którzy od pierwszych chwil spotkania, chcieli narzucić rywalom swój styl gry. Gracze Capgemini już po pierwszym gwizdku sędziego, mocno ruszyli na bramkę przeciwników, chcąc jak najszybciej wyjść na prowadzenie. Ta sztuka udała im się już w 5 minucie, kiedy to Konrad Odziemek swoim golem, otworzył wynik tego meczu. Po tej bramce ofensywa piłkarzy gości trwała nadal. Już dwie minuty po pierwszym trafieniu, na 2:0 dla Capgemini podwyższył Abdelkader Lattafi, a kilka chwil później bramkę dołożył także Mikołaj Krysiak. Przed upływem 16 minuty, zawodnicy występujący w biało-niebieskich strojach trafili natomiast jeszcze dwukrotnie, wychodząc na prowadzenie 5:0. W pierwszej połowie gracze Plastic Omnium, zdołali odpowiedzieć rywalom zaledwie jednym golem, którego tuż przed przerwą zdobył Mateusz Małgowski. Po zmianie stron tempo spotkania nieco spadło, lecz nadal to piłkarze gości kontrolowali przebieg boiskowych wydarzeń. W 32 minucie Konrad Odziemek zdobył kolejnego gola dla Capgemini i stało się jasne, kto zgarnie po tym spotkaniu 3 punkty. Choć w końcówce meczu gospodarze zdobyli jeszcze jedną bramkę, ostatecznie musieli tego wieczoru uznać wyższość przeciwników, ulegając im 2:8.