Pablo Usługi Monterskie vs Netology

PABLO Usługi Monterskie
4 - 2
Netology

Spotkanie pomiędzy PABLO Usługi Monterskie a Netology, zapowiadało się jako starcie zespołów, które w pierwszej serii gier sezonu wiosennego Ekstraklasy Sportowej Ligi Firm, zdobywały komplety punktów. Gracze rozstawieni w roli gospodarzy, w ubiegłym tygodniu rywalizowali z drużyną FAMUR SA. Zawodnicy PABLO pokonali wówczas swoich przeciwników w rozmiarach 9:1, zostając tym samym pierwszymi liderami tabeli. Natomiast goście w ubiegły piątek, podejmowali ekipę ProPoint Gliwice. Po zaciętym pojedynku, ostatecznie to piłkarze Netology cieszyli się z wygranej, zwyciężając 6:5. Konfrontacja rozpoczęła się od wyrównanej gry obu zespołów. Mecz już od pierwszych chwil po gwizdku arbitra, toczony był w dobrym tempie. Zarówno gospodarze jak i goście, starali się w przemyślany sposób rozgrywać swoje kolejne akcje, budując kolejne ataki dużą liczbą podań. Pierwsza bramka w tym meczu padła już w 2 minucie gry, kiedy to Radosław Ptak wyprowadził Netology na prowadzenie. Jednak już 4 minuty później mieliśmy wynik 1:1, a wyrównanie piłkarzom PABLO dał Przemysław Krzyżowski. Po tym trafieniu gospodarze wyraźnie ruszyli do ofensywniejszej gry, która przyniosła im bramkę na 2:1 już w 8 minucie. Gola dającego prowadzenie zespołowi PABLO zdobył Mateusz Bystrzowski. W dalszej części pierwszej odsłony, spotkanie ponownie stało się wyrównane, jednak tuż przed przerwą to gracze występujący w niebieskich strojach, zdołali podwyższyć swoje prowadzenie. Przy zmianie stron widniał zatem wynik 3:1. W drugiej połowie obraz gry znacząco się nie zmienił. Przewagę w posiadaniu piłki mieli gospodarze, jednak to zawodnicy Netology w 35 minucie zdobyli gola kontaktowego. Gdy wydawało się, że goście będą w stanie wyszarpać remis przeciwnikom, w ostatniej minucie meczu, gracze PABLO zdobyli bramkę na 4:2, ostatecznie sięgając po komplet punktów.