PwC SDC vs Politechnika Śląska

0 - 0
Politechnika Śląska

W ostatnim wtorkowym spotkaniu, naprzeciw siebie stanęły zespoły PwC SDC oraz Politechnika Śląska. Gracze rozstawieni w roli gospodarzy, w poprzednim sezonie Sportowej Ligi Firm zdobyli mistrzostwo 2 Ligi, gromadząc na swoim koncie 28 punktów, wygrywając przy tym 9 z 11 ligowych meczów. Natomiast goście w rundzie jesiennej 2020, finiszowali w dolnej połowie tabeli, kończąc zmagania na 9 lokacie w stawce. Zawodnicy Politechniki Śląskiej zdołali wywalczyć wówczas 10 punktów, w całym sezonie wygrywając trzy konfrontacje. Faworytami tego pojedynku przed rozpoczęciem gry na murawie, byli zatem piłkarze PwC SDC, jednakże goście mieli silną motywację do tego, aby już na inaugurację pokazać zdecydowanie lepszy futbol, niż to miało miejsce jesienią. Już od pierwszego gwizdka arbitra, spotkanie stało na bardzo wysokim poziomie sportowym. Obie ekipy umiejętnie rozgrywały piłkę w środkowej strefie boiska, próbując zaskoczyć rywali prostopadłym podaniem do skrzydła, lub zagraniem futbolówki bezpośrednio do napastników. W pierwszej połowie pomimo kilku dogodnych okazji z obu stron, wynik nie uległ zmianie i zespoły schodziły na przerwę przy stanie 0:0. W drugiej odsłonie tempo zawodów nadal pozostawało bardzo wysokie. Bramkarze co chwila byli niepokojeni poprzez groźne strzały, jednak zarówno goalkeeper gospodarzy jak i gości, wciąż pozostawał niepokonany. Ostatecznie PwC SDC podzieliło się punktami z drużyną Politechniki Śląskiej, po bezbramkowym remisie. Wynik 0:0 którym zakończyło się spotkanie, to dopiero drugi taki przypadek w historii Sportowej Ligi Firm, aby w meczu nie padł żaden gol.