MRW vs ZZG Mysłowice-Wesoła

MRW
3 - 4
ZZG Mysłowice-Wesoła

W pierwszym spotkaniu sezonu wiosennego 2021 Sportowej Ligi Firm, naprzeciw siebie stanęły zespoły MRW oraz ZZG Mysłowice-Wesoła, które rozpoczęły zmagania na poziomie 1 Ligi. Faworytem do zwycięstwa w tym pojedynku, przed rozpoczęciem gry na murawie, byli zawodnicy rozstawieni w roli gości. Gracze z Mysłowic rundę jesienną zakończyli na drugiej pozycji w stawce 2 Ligi, mając zaledwie jeden punkt mniej od mistrzowskiej ekipy. Natomiast gospodarze w poprzednim sezonie, uplasowali się na 8 lokacie w drugoligowej stawce, do swoich przeciwników tracąc 14 „oczek”. Mecz rozpoczął się od ostrożnej gry obu zespołów. Zarówno gospodarze jak i goście, nie chcieli już w pierwszych minutach gry narazić się na groźną kontrę, dlatego starali się umiejętnie rozgrywać piłkę w środku pola. Pierwsza bramka w tym pojedynku padła dopiero w 11 minucie, kiedy to zawodnik ZZG – Adam Wilczek, wyprowadził swoją drużynę na prowadzenie. Ten gol wyraźnie dodał skrzydeł piłkarzom z Mysłowic, którzy po upływie kolejnych 4 minut podwyższyli swoje prowadzenie. Bramkę na 2:0 dla gości zdobył Tomasz Baran. Taki wynik utrzymał się już do przerwy i przy zmianie stron, to piłkarze ZZG Mysłowice-Wesoła mogli cieszyć się z komfortowej dla siebie sytuacji. Druga połowa rozpoczęła się od lepszej gry zespołu gości, który w 26 minucie wyszedł na trzybramkowe prowadzenie. Po utracie kolejnego gola do odważniejszych ataków ruszyli gospodarze, co błyskawicznie przyniosło efekt. W 27 minucie trafienie dla MRW zaliczył Mariusz Grochowski, podłączając swoją ekipę do prądu. Jednak już kilkadziesiąt sekund później, gospodarze nadziali się na kontrę, tracąc bramkę na 1:4. Choć w ostatnich minutach meczu, piłkarze MRW zdołali zdobyć jeszcze dwa gole, nie wystarczyło to na odebranie punktów przeciwnikom. Ostatecznie po zaciętym spotkaniu, MRW uległo drużynie ZZG Mysłowice-Wesoła 3:4.