ProPoint Gliwice vs Netology

ProPoint Gliwice
5 - 6
Netology

W ostatnim pojedynku pierwszego tygodnia zmagań, sezonu wiosennego Sportowej Ligi Firm, naprzeciw siebie stanęły zespoły ProPoint Gliwice oraz Netology, które walczyły o punkty w rozgrywkach Ekstraklasy. Zawodnicy rozstawieni w roli gospodarzy, w rundzie jesiennej 2020, uplasowali się na 4 lokacie w najwyższej klasie rozgrywkowej, z dorobkiem 14 punktów. Natomiast goście w poprzednim sezonie nie radzili sobie tak dobrze, kończąc rywalizację w Ekstraklasie na ostatniej pozycji w tabeli, z jedną wygraną na koncie. Konfrontacja rozpoczęła się jednak, od zdecydowanej przewagi zawodników gości, którzy w początkowych fragmentach spotkania, osiągnęli znaczącą przewagę na placu gry. Gol otwierający wynik w tym pojedynku, padł już w 1 minucie, a z trafienia cieszył się gracz Netology – Sebastian Lewicki. Ten sam zawodnik już pięć minut później, podwyższył prowadzenie swojego zespołu, dając gościom wynik 2:0. Po tych trafieniach zawodnicy występujący w zielonych trykotach, kontynuowali swoją świetną grę w ataku, odpowiednio w 10 oraz 12 minucie po raz kolejny pokonując bramkarza przeciwników. Dopiero przegrywając 0:4, swoją grę poprawili gracze z Gliwic, zdobywając pierwszego gola w tym pojedynku, którego autorem był Maciej Baic. Przed przerwą zawodnicy ProPoint, trafili do siatki rywali jeszcze w 16 minucie, a tym razem na listę strzelców wpisał się Patryk Cegliński. W końcówce pierwszej odsłony, jeszcze jednego gola dołożyli natomiast goście i przy zmianie stron widniał wynik 2:5. Na początku drugiej połowy, do odważniejszych ataków ruszyli zawodnicy z Gliwic, chcąc odrabiać straty. Najpierw w 27 minucie do siatki Netology trafił Mateusz Wicherek, a kilka chwil później kolejnego gola dla ProPoint strzelił Dawid Ogiński, doprowadzając do wyniku 4:5. W końcowych fragmentach spotkania, obie ekipy zdobyły jeszcze po jednej bramce i ostatecznie to goście cieszyli się z wygranej. Drużyna Netology po szalonym meczu pokonała ProPoint 6:5, wskakując tym samym na 3 lokatę w tabeli Ekstraklasy.