ZZG Mysłowice-Wesoła vs DRiV Gliwice+

ZZG Mysłowice-Wesoła
4 - 2
DRiV Gliwice+

Spotkanie pomiędzy ZZG Mysłowice-Wesoła a DRiV Gliwice+, zapowiadało się jako starcie zespołów, które przed ostatnią serią gier sezonu jesiennego 2 Ligi Sportowej Ligi Firm, miały na swoich kontach równą liczbę punktów. Obie ekipy zajmowały sąsiednie miejsca w tabeli, dlatego to starcie zapowiadało się niezwykle wyrównanie i emocjonująco. Gracze rozstawieni w roli gospodarzy, przed tygodniem pokonali drużynę BMZ Poland 4:3, co było dla nich ósmą wygraną w bieżącej rundzie. Natomiast goście w swoim poprzednim pojedynku, podejmowali ekipę Prestige. Piłkarze z Gliwic ulegli wówczas przeciwnikom w rozmiarach 1:6, przegrywając drugą konfrontację w sezonie. Spotkanie rozpoczęło się, od lepszej gry zespołu DRiV Gliwice+. Goście w pierwszych minutach rywalizacji, przejęli kontrolę nad środkową strefą boiska, wymieniając przy tym dużą ilość podań. Taka taktyka przyniosła gliwiczanom bramkę już w 2 minucie meczu, której autorem był Grzegorz Rokowski. Jednak po początkowej przewadze gości, wraz z rozwojem boiskowych wydarzeń, coraz częściej do głosu zaczęli dochodzić zawodnicy ZZG Mysłowice-Wesoła. Gospodarze po kilku dobrych akcjach, w 11 minucie zdołali doprowadzić do wyrównania, za sprawą bramki Szymona Kaizika. Ten sam zawodnik jeszcze przed przerwą, zdobył dla zawodników występujących w białych strojach drugiego gola, wyprowadzając swój zespół na prowadzenie. Po zmianie stron gra ponownie bardzo się wyrównała, a obie ekipy szczelnie broniły dostępu pod własne pole karne. Dopiero w 34 minucie piłkarze ZZG Mysłowice-Wesoła, zdobyli pierwszego gola w drugiej odsłonie, dającego im wynik 3:1. Choć w końcowych fragmentach spotkania, gracze DRiV Gliwice+ starali się odwrócić losy meczu, nie zdołali pokonać dobrze dysponowanych przeciwników. Ostatecznie zawodnicy z Mysłowic zwyciężyli z ekipą DRiV 4:2, sięgając tym samym po tytuł wicemistrzowski 2 Ligi SLF.