DRiV Gliwice+ vs PwC SDC

DRiV Gliwice+
2 - 3

Przed rozpoczęciem spotkania, pomiędzy DRiV Gliwice+ a PwC SDC, trudno było jednoznacznie wskazać, faworyta tego pojedynku. Zawodnicy rozstawieni w roli gospodarzy, rozegrali do tej pory, zaledwie jeden mecz w sezonie jesiennym 2 Ligi Sportowej Ligi Firm, przed tygodniem pokonując ekipę AutoPartner 9:4. Natomiast goście, rozpoczęli zmagania w nowej rundzie, od trzech wygranych z rzędu, co pozwalało im się cieszyć z pierwszego miejsca w tabeli. W swojej ostatniej konfrontacji, piłkarze PwC SDC wygrali z drużyną MRW 3:2, wszystkie bramki zdobywając w drugiej połowie tamtego spotkania. Mecz rozpoczął się od wyrównanej gry obu zespołów. Zarówno gospodarze jak i goście, dużą uwagę zwracali na postawę w obronie, nie pozwalając rywalom, na groźne strzały z obrębu pola karnego. Obie drużyny w ataku pozycyjnym, starały się natomiast długo wymieniać piłkę, budując swoje kolejne akcje z dużą dokładnością. Gol otwierający wynik tego pojedynku, padł dopiero w 14 minucie, a z trafienia jak pierwszy cieszył się zawodnik DRiV Gliwice+ Paweł Zalesiński. Jednak radość gospodarzy z prowadzenia, nie trwała długo. Po upływie zaledwie 2 minut, gola dającego remis graczom PwC SDC, zdobył Krzysztof Kruszewski, a już w kolejnej akcji Marek Kozień, wyprowadził gości na prowadzenie. Jednak tuż przed przerwą, piłkarze z Gliwic doprowadzili do ponownego wyrównania i przy zmianie stron, widniał wynik 2:2. Po obfitującej w bramki końcówce pierwszej połowy, druga rozpoczęła się, od ponownego szachowania się przez przeciwników. Dopiero w 33 minucie padł gol, który ostatecznie ustanowił wynik tego spotkania. Marek Kozień zdobywając tego wieczora swoją drugą bramkę, zapewnił ekipie PwC SDC zwycięstwo 3:2. Dzięki tej wygranej, goście pozostali liderem 2 Ligi SLF.