ESL Gaming Polska vs BMZ Poland

ESL Gaming Polska
2 - 5
BMZ Poland

W pierwszym poniedziałkowym starciu, w rozgrywkach 2 Ligi Sportowej Ligi Firm, naprzeciw siebie stanęły zespoły ESL Gaming Polska oraz BMZ Poland. Przed tygodniem obie ekipy wygrały swoje spotkania, co zapowiadało wyrównaną konfrontację. Zawodnicy rozstawieni w roli gospodarzy, w poprzednim meczu, rywalizowali z drużyną Politechniki Śląskiej. Gracze ESL Gaming Polska wygrali wówczas 5:4, zapewniając sobie zwycięstwo, w drugiej połowie tamtego pojedynku. Natomiast goście w ubiegłym tygodniu, podejmowali zespół AutoPartner. Piłkarze BMZ Poland pokonali rywali 3:2, co było dla nich pierwszą wygraną w sezonie jesiennym. Spotkanie rozpoczęło się, od dość zachowawczej gry obu zespołów. Zarówno gospodarze jak i goście, starali się przede wszystkim nie stracić szybkiej bramki, a dopiero w drugiej kolejności chcieli atakować. Trafienie otwierające wynik tego starcia, padło dopiero w 10 minucie gry, a jako pierwszy do siatki rywali, piłkę skierował zawodnik BMZ Poland – Kamil Borawski. Po tym golu, sytuacja na boisku nieco się ożywiła, jednak obie drużyny w swoich kolejnych akcjach, były nieskuteczne pod polem karnym rywali. Pierwsza połowa zakończyła się zatem wynikiem 0:1, dając niewielką przewagę graczom BMZ, na drugie 20 minut meczu. Po zmianie stron, obraz gry na murawie się nie zmienił. Obie ekipy najczęściej wymieniały piłkę w środku pola, próbując długich podań do napastników. Dopiero 33 minuta, przyniosła całkowitą zmianę w obrazie rywalizacji. Goście zdobyli wówczas drugą bramkę, po samobójczym trafieniu zawodnika ESL – Mateusza Strubińskiego, która rozwiązała worek z golami. Już po upływie kolejnych 60 sekund, bramkę dla gospodarzy zdobył Przemysław Hajduk, a w kolejnej akcji Maciej Grabowski, ponownie dał dwubramkowe prowadzenie piłkarzom gości. W ostatnich akcjach meczu, obie ekipy zdobywały jeszcze bramki i ostatecznie ESL Gaming Polska uległ BMZ Poland 2:5, przegrywając swoje trzecie spotkanie w sezonie jesiennym.