Politechnika Śląska vs ESL Gaming Polska

Politechnika Śląska
4 - 5
ESL Gaming Polska

Pierwszy mecz na boisku numer 2 dostarczył niesamowitych emocji wszystkim zgromadzonym fanom, którzy nie mogli narzekać na brak goli. Już od samego początku spotkania widoczne były ofensywne zapędy obu zespołów. Bramkę otwierającą wynik spotkania zdobył już w 4 minucie Jarosław Chajduś. Równie szybko Kamil Stolarz doprowadził do wyrównania, a z czasem przewagę zyskali zawodnicy Politechniki Śląskiej, którzy rozpędzali się coraz bardziej. W 12 minucie ponownie na listę strzelców wpisał się Stolarz. Końcówka pierwszej odsłony należała zdecydowanie do niebieskich. Gol Marcina Podsady oraz trafienie Szafrana tuż przed końcem połowy pozwoliły zbudować im dużą przewagę nad debiutantem tegorocznych rozgrywek. Po zmianie stron piłkarze ESL Gaming przede wszystkim poprawili grę defensywną oraz zabrali się za odrabianie strat. Znów w pierwszych minutach nieupilnowany Chajduś wpisał się na listę strzelców. Beniaminek wyczuł szansę na odmienienie losów tego spotkania i wykorzystał ją. Gracze Politechniki nie potrafili wykorzystać swoich szans, przez co wracają do domów z pustymi rękami, a debiutant po raz kolejny zdobywa komplet punktów w tym sezonie, tym razem po zwycięstwie 5:4.