Plastic Omnium vs CC Maksimum Katowice

Plastic Omnium
6 - 5
CC Maksimum Katowice

W pierwszym poniedziałkowym spotkaniu 1 Ligi Sportowej Ligi Firm, naprzeciw siebie stanęły zespoły Plastic Omnium oraz CC Maksimum Katowice. Faworytem tego meczu, przed rozpoczęciem gry na boisku, byli zawodnicy rozstawieni w roli gospodarzy. Gracze Plastic Omnium, znajdowali się na pozycji wicelidera tabeli z 10 punktami na koncie. Przed tygodniem gospodarze, pokonali ekipę Novichem 4:2, co było dla nich trzecią wygraną w rundzie jesiennej. Natomiast goście w bieżącym sezonie, zanotowali już trzy porażki. Jednak w swoim ostatnim starciu, piłkarze z Katowic wygrali z drużyną FAMUR SA 7:4. Rywalizacja rozpoczęła się, od lepszej gry zawodników gospodarzy. Gracze Plastic Omnium, w pierwszych minutach spotkania, opanowali środek pola, często grając długim podaniem za linię obrony rywali. Pierwsza bramka w tym meczu padła w 6 minucie, a jako pierwszy z trafienia cieszył się piłkarz gospodarzy – Adrian Modelski. Już po upływie kolejnych dwóch minut, ten sam zawodnik po raz kolejny wpisał się na listę strzelców, wyprowadzając Plastic Omnium na prowadzenie 2:0. Gracze gości w pierwszej części meczu, mieli mniej sytuacji podbramkowych, lecz w 13 minucie udało im się zdobyć kontaktowego gola. Trafienie dla CC Maksimum Katowice, zaliczył Marcin Jędrowski. Jednak jeszcze przed gwizdkiem na przerwę, to gospodarze zdobyli kolejne dwa gole, schodząc z murawy przy wyniku 4:1. Dopiero początek drugiej połowy, przyniósł zmianę sytuacji na placu gry. Od pierwszych chwil po zmianie stron, do odważniejszych ataków ruszyli piłkarze CC Maksimum, którzy w ciągu pięciu minut zdobyli dwa gole. Po szybko zdobytych bramkach, goście walczyli o wyrównanie, które swoim trafieniem dał im Tomasz Maj w 33 minucie rywalizacji. Jednak w ostatnich fragmentach spotkania, do lepszej gry zdołali wrócić jeszcze zawodnicy Plastic Omnium, którzy w samej końcówce meczu, przechylili szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Ostatecznie gracze występujący w białych strojach, pokonali CC Maksimum Katowice 6:5, wygrywając drugą konfrontację z rzędu.