Plastic Omnium vs FAMUR SA

Plastic Omnium
3 - 5
FAMUR

Spotkanie pomiędzy Plastic Omnium a FAMUR SA, zapowiadało się jako starcie zespołów, które w dobrym stylu, zainaugurowały sezon jesienny 1 Ligi Sportowej Ligi Firm. Obie ekipy w trzech pierwszych kolejkach nowej rundy, tylko raz nie zainkasowały kompletu punktów, co zapowiadało spore emocje. Zawodnicy rozstawieni w roli gospodarzy, w ubiegłym tygodniu podejmowali drużynę DPL. Gracze Plastic Omnium, zremisowali tamto starcie 3:3, bramkę na wagę jednego „oczka”, zdobywając 5 minut przed końcem meczu. Natomiast goście w swoim poprzednim pojedynku, mierzyli się z zespołem OSOZ. Piłkarze FAMUR SA wygrali wówczas 6:2, dominując na przestrzeni całego spotkania. Rywalizacja rozpoczęła się, od dość ostrożnej gry obu ekip. Nad murawą unosiła się aura niepewności, a żadna z drużyn nie chciała jako pierwsza stracić bramki. Wynik tego pojedynku, został jednak otwarty w 7 minucie, a jako pierwszy z gola, cieszył się gracz Plastic Omnium – Grzegorz Lewandowski. Jednak prowadzenie gospodarzy, nie trwało zbyt długo. Po upływie zaledwie 60 sekund, bramkę dającą wyrównanie zawodnikom FAMUR SA, zdobył Janusz Woźniok. Po tym golu piłkarze występujący w czarnych strojach, zaczęli grać coraz pewniej i z minuty na minutę, starali się przejmować inicjatywę na placu gry. Efektem tego była bramka na 2:1, którą strzelił Paweł Krawczuk, dając przy zmianie stron, prowadzenie graczom FAMUR SA. Po przerwie, swoją dobrą grę w ataku kontynuowali goście, którzy w początkowych fragmentach drugiej połowy, zdobyli dwie bramki. Choć Adam Grabowski i Łukasz Piotrowski swoimi trafieniami, dali nadzieję na dobry wynik zespołowi Plastic Omnium, ostatecznie to goście, w końcówce przypieczętowali wygraną. Plastic Omnium uległ FAMUR SA 3:5, ponosząc tym samym pierwszą porażkę w sezonie jesiennym.