Novichem vs OSOZ

3 - 3
OSOZ

Spotkanie pomiędzy Novichem a OSOZ, zapowiadało się jako starcie zespołów, które na inaugurację sezonu jesiennego Sportowej Ligi Firm, nie zdołały zdobyć punktów. Zawodnicy rozstawieni w roli gospodarzy, w pierwszej kolejce nowej rundy, rywalizowali z drużyną FAMUR SA. Gracze Novichem ulegli wówczas rywalom w stosunku 3:5, większość bramek tracąc w pierwszej części meczu. Natomiast goście przed tygodniem, mierzyli się z ekipą Plastic Omnium. Piłkarze OSOZ po zaciętym spotkaniu, ostatecznie musieli uznać wyższość przeciwników, przegrywając 5:7. Rywalizacja rozpoczęła się od lepszej gry zespołu gospodarzy. Zawodnicy Novichem od pierwszych minut meczu ruszyli do ataku, z nadzieją szybkiego zdobycia pierwszego gola. Ta sztuka udała im się już, po upływie zaledwie 180 sekund, a bramkę otwierającą wynik konfrontacji, zdobył Denis Przybyła. Jednak wraz z upływem czasu pierwszej części meczu, to piłkarze gości, zaczęli coraz częściej przejmować inicjatywę na placu gry. Gracze OSOZ dobrze rozgrywali piłkę w środkowej części boiska, szybkimi podaniami uruchamiając napastników. Dobra, zespołowa gra, przyniosła zawodnikom występującym w czarnych strojach gola wyrównującego w 18 minucie, którego autorem był Piotr Gała. Natomiast minutę później, goście cieszyli się już z prowadzenia, na które wyprowadził ich Jakub Hepo. Do przerwy zatem, to gracze OSOZ prowadzili 2:1. Po zmianie stron, gra wraz z upływem kolejnych minut, stawała się coraz bardziej wyrównana. W 28 minucie bramkę dającą ponowny remis zawodnikom Novichem, zdobył Rafał Chyra. W końcowych fragmentach meczu, zarówno gospodarze jak i goście, mieli jeszcze po kilka dogodnych szans na zdobycie trafienia, jednak ostatecznie obie ekipy, zdobyły tylko po jednej bramce, ostatecznie kończąc rywalizację z wynikiem 3:3. Takie rezultat z pewnością jednak, nie zadowala żadnej z drużyn, gdyż nadal pozostają one bez wygranej w sezonie jesiennym.