Fortis Logistics Sławków vs ProPoint Gliwice

Fortis Logistics Sławków
3 - 0
ProPoint Gliwice

Ten mecz był walką nie tylko o trzy punkty, ale o fotel lidera Ekstraklasy. Zacięta rywalizacja w czołówce tabeli sprawia, że żaden zespół, chcąc walczyć o tytuł mistrza, nie może sobie pozwolić na najmniejsze potknięcie. Obie drużyny zacięcie walczyły o pierwszą bramkę, jednak po stronie ProPointu Gliwice brakowało skuteczności. Z kolei Fortis skrupulatnie szukał swojej okazji na pokonanie bramkarza rywala. Jedna z nich – wykorzystana – przytrafiła się w dziesiątej minucie, a tym samym Fortis wyszedł na prowadzenie. Jednobramkowa zaliczka nie zadowalała zawodników, więc zaraz po przerwie ją powiększyli. Od tego czasu z większym spokojem przerywali ataki rywala. Kropkę nad i w trzydziestej dziewiątej minucie postawił Adrian Mania, zdobywając bramkę na 3:0.