BMZ Poland vs ING Bank Śląski

BMZ Poland
1 - 5
ING Bank Śląski

Poniedziałkowe spotkanie pomiędzy obiema drużynami było już piątym pojedynkiem pomiędzy nimi w historii naszej ligi. Wszystkie dotychczasowe mecze miały wyrównany przebieg, kończyły się co najwyżej dwubramkowymi zwycięstwami którejś ze stron, zatem można było spodziewać się kolejnej wyrównanej potyczki, choć w tabeli pozycja obu drużyn po tym spotkaniu nie mogła ulec zmianie. BMZ Poland zapewnił sobie już wcześniej 4 miejsce w stawce na zakończenie sezonu, jednak rywale chcieli zapewne zrewanżować się za porażkę w lutym, w pierwszej części rozgrywek i cel swój osiągnęli. ING Bank Śląski wyszedł na prowadzenie po efektownym uderzeniu Sylwestra Denko, a chwilę później Jarosław Skoczeń wykorzystał nieporozumienie w szeregach obronnych przeciwników. BMZ Poland dążył do zdobycia kontaktowej bramki, jednak obrona i bramkarz rywali spisywali się bez zarzutu, zachowując przez długi czas czyste konto. W drugiej połowie meczu gracze w czarnych koszulkach w końcu dopięli swego, jednak działo się tu już przy wyniku 0:3. Jak się okazało był to gol jedynie honorowy, chwilę później BMZ zmarnował okazję by błyskawicznie zadać kolejny cios, z kolei rywale wyprowadzili skuteczną kontrę, dzięki której Jarosław Skoczeń skompletował hat-tricka i chyba już ostatecznie rozwiał nadzieje przeciwników na jakąkolwiek zdobycz. ING Bank Śląski przerwał zatem passę trzech porażek z rzędu i w dobrych humorach przystąpi do spotkania z eq system, a więc zespołem, z którym odniósł ostatnie zwycięstwo przed przymusową przerwą w rozgrywkach. BMZ Poland, choć zakończył sezon porażką, to jednak z czwartego miejsca może być zadowolony.