Novichem vs COLDGROUP

1 - 4
COLDGROUP

Novichem przed tym spotkaniem był jedną drużyną w stawce, która mogła jeszcze zagrozić liderowi OSOZ w walce o tytuł mistrzowski 2 Ligi. Warunkiem był jednak komplet trzech zwycięstw do końca sezonu i jak się okazało, już pierwsza przeszkoda okazała się być zbyt trudna do przejścia. Obie drużyny mierzyły się ze sobą ponad trzy miesiące temu i wówczas Novichem poradził sobie dość gładko z rywalem, jednak na otwartym boisku to COLDGROUP okazał się być lepszy. Gracze w błękitnych koszulkach do przerwy prowadzili 2:0 po dwóch składnych akcjach, które z zimną krwią wykorzystali Adrian Szczech i Radosław Podgórski. Zawodnicy Novichemu w żadnym wypadku nie pozostawali jedynie statystami, jednak na przeszkodzie do zdobycia gola stawał bardzo dobrze dysponowany bramkarz przeciwników Marcin Pawlik. Druga połowa spotkania miała podobny przebieg. Novichem walił głową w mur, nie mogąc pokonać dobrze grającej obrony rywali, a COLDGROUP szukał swoich szans w kontratakach i dwukrotnie okazję wykorzystał. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 1:4, a honorowe trafienie zaliczył Rafał Chyra w samej końcówce. Taki wynik sprawia, że cytując klasyka “liga będzie ciekawsza”. O ile tytuł mistrzowski już na pewno trafi do rąk graczy OSOZ, o tyle walka o pozostałe miejsce medalowe będzie trwała zapewne do samego końca, a wszelkie rozstrzygnięcie są nadal możliwe.