Auroland vs Raben Logistics Chorzów

Auroland
1 - 5
Raben Logistics Ruda Śląska

Losy obu drużyn przeplatają się od jakiegoś czasu. Przed rokiem obie wywalczyły awans w 2 Lidze, gdzie najlepszy okazał się Raben, jesienią ponownie cieszyły się promocji, tym razem do Ekstraklasy, ale na finiszu rozgrywek mistrzostwo trafiło do rąk graczy Aurolandu. W najwyższej klasie rozgrywkowej mierzyły się po drugi w ramach sezonu Zima 2020, a stawką meczu było 6 miejsce. W poprzednim spotkaniu, Auroland wygrał dość gładko 6:1, tym razem Chorzowianie wzięli rewanż, odnosząc pewne zwycięstwo, dzięki któremu wyprzedzili swojego czwartkowego rywala w tabeli. Raben już do przerwy prowadził 2:0 po bramkach Sebastiana Helwiga i Olafa Franke i wynik ten trzeba uznać za sprawiedliwy i oddający boiskowe wydarzenia. Chorzowianie kapitalnie weszli również w drugą połowę, dokładając trzecie trafienie, ale szybka odpowiedź Aurolandu pokazała, że gracze w zielonych koszulkach nie zamierzają łatwo się poddać. Tyle, że zawodnicy Rabenu grający dynamicznie i górujący nad swoim przeciwnikiem szybkościowo wykorzystali dwie perfekcyjne kontry i przypieczętowali swoje pierwsze zwycięstwo w historii nad Aurolandem. Zwycięstwo o tyle cenne, że pozwoliło awansować im na szóste miejsce w tabeli, wyprzedzając ostatecznie na finiszu rozgrywek swojego czwartkowego rywala.