Auroland vs DPL

Auroland
11 - 5
DPL

W pierwszym poniedziałkowym spotkaniu, w ramach rozgrywek Ekstraklasy Sportowej Ligi Firm o miejsca 5-8, naprzeciw siebie stanęły zespoły Auroland oraz DPL. Przed rozpoczęciem rywalizacji, trudno było wskazać jednoznacznego faworyta tego pojedynku, gdyż obie ekipy w tabeli dzieliły zaledwie 3 punkty. Zawodnicy rozstawieni w roli gospodarzy, w sezonie zimowym wygrali dotąd dwa mecze, w pozostałych ponosząc porażki. Przed tygodniem gracze Auroland musieli uznać wyższość drużyny Fortis Logistics Sławków, ulegając swoim rywalom w stosunku 5:11. Natomiast goście do tej pory w bieżącej rundzie odnieśli zaledwie jedną wygraną, co zepchnęło ich na ostatnią pozycję w lidze. W swoim poprzednim starciu, piłkarze DPL przegrali z zespołem Capgemini 2:7, co było ich szóstą porażką w rozgrywkach. Spotkanie rozpoczęło się od wyrównanej gry obu drużyn. Zarówno gospodarze jak i goście starali się dokładnie rozgrywać swoje kolejne ataki, grając dłuższymi podaniami do skrzydeł. Pierwsza bramka w tej konfrontacji padła już w 1 minucie gry, a z gola cieszył się gracz DPL – Rafał Nawrot. Jednak po upływie zaledwie 5 minut, zawodnicy Auroland doprowadzili do wyrównania, a gola dającego remis 1:1 zdobył Mateusz Bula. W przeciągu kolejnych trzech minut, oba zespoły ponownie zdobyły po jednej bramce, podwyższając remis na 2:2. Jednak przed przerwą, to goście zadali swoim rywalom jeszcze jeden cios. W 12 minucie Adam Macioł wyprowadził piłkarzy występujących w szarych strojach na prowadzenie 3:2 i taki rezultat utrzymał się już do końcowego gwizdka arbitra. Po zmianie stron do ponownego remisu błyskawicznie doprowadzili gospodarze, trafiając do siatki rywali już w 21 minucie gry. Ta bramka zdecydowanie napędziła piłkarzy Auroland, którzy w drugiej połowie zaczęli dominować na placu gry. Gracze ubrani w zielone trykoty, zagrali koncertowe ostatnie 10 minut, aplikując przeciwnikom 8 bramek i ostatecznie ustalając wynik meczu na 11:5.