Novichem vs OSOZ

3 - 4
OSOZ

W jedynym czwartkowym spotkaniu w ramach rozgrywek 2 Ligi Sportowej Ligi Firm, naprzeciw siebie stanęły zespoły Novichem oraz OSOZ. Obie drużyny dobrze radzą sobie w początkowej fazie sezonu zimowego, dlatego mogliśmy liczyć na zacięty mecz. Gracze rozstawieni w roli gospodarzy, dotychczas przegrali zaledwie jedną konfrontację, w pozostałych odnosząc zwycięstwa. Przed tygodniem piłkarze Novichem pokonali ekipę Sopra Steria 5:3, większość bramek zdobywając w drugiej połowie spotkania. Natomiast goście to jak dotąd jedyna niepokonana drużyna w stawce. Zawodnicy OSOZ tylko raz w bieżącej kampanii stracili punkty, remisując w pierwszej serii gier. W poprzednim starciu goście zwyciężyli w pojedynku z zespołem Cooler Club, wygrywając w stosunku 7:4. Rywalizacja rozpoczęła się od lepszej gry zawodników Novichem, którzy dłużej utrzymywali się przy piłce. Gospodarze dokładnie rozgrywali piłkę w środkowej strefie boiska, często próbując prostopadłych podań. Pierwsza brama w tym spotkaniu padła po upływie 7 minut, a gola otwierającego wynik na 1:0 dla Novichem, zdobył Mateusz Kosela. Kilka minut później ten sam zawodnik podwyższył prowadzenie dla swojej drużyny na 2:0, dając ekipie w biało-zielonych strojach więcej spokoju w grze. Jednak po tym trafieniu przebudzili się gracze gości, którzy śmielej zaatakowali przeciwników. Tuż przed przerwą bramkę kontaktową dla OSOZ zdobył Daniel Ochojski, dając nadzieję na odrobienie strat. Po zmianie stron mecz stał się bardziej wyrównany, jednak jako pierwsi po przerwie ponownie trafili gospodarze, wychodząc na prowadzenie 3:1 w 23 minucie rywalizacji. Gracze OSOZ chcąc gonić wynik, przejęli inicjatywę na placu gry. W 29 minucie gola kontaktowego dla gości zdobył Adam Kukowka, dając nadzieję na wyrównanie. Końcowe fragmenty meczu zdecydowanie należały już do graczy w czarnych strojach, którzy w przeciągu dwóch końcowych minut, odwrócili wynik na swoją korzyść, wygrywając ostatecznie 4:3.