COLDGROUP vs Novichem

COLDGROUP
4 - 9
Novichem

Mecz pomiędzy COLDGROUP a Novichem, zapowiadał się jako stracie zespołów, zajmujących wysokie lokaty w tabeli 2 Ligi Sportowej Ligi Firm. Zawodnicy rozstawieni w roli gospodarzy, przed rozpoczęciem rywalizacji, plasowali się na pozycji wicelidera, z zaledwie jedną porażką na swoim koncie. Przed tygodniem piłkarze COLDGROUP pokonali ekipę Sopra Steria 18:3, odnosząc swoje czwarte zwycięstwo w rundzie zimowej. Natomiast goście w bieżących rozgrywkach odnieśli trzy wygrane, co pozwalało im zajmować ostatnie miejsce na ligowym podium. W swoim poprzednim spotkaniu, gracze Novichem musieli uznać wyższość drużyny OSOZ, ulegając przeciwnikom w stosunku 3:4. Mecz rozpoczął się od wyrównanej gry obu ekip. Zarówno gospodarze jak i goście, nie chcieli w pierwszej fazie rywalizacji popełnić błędu, który skutkowałby szybką bramką dla rywali. Pierwszy gol w tej konfrontacji padł po upływie 10 minut, a z gola dla zespołu COLDGROUP cieszył się Adrian Szczech. Jednak radość gospodarzy nie trwała zbyt długo. Po upływie zaledwie kilkunastu sekund, trafienie wyrównujące wynik spotkania zaliczył gracz gości – Jakub Owocki. Po dwóch bramkach które pały w niedalekim odstępie czasowym, kolejne akcje obu zespołów kończyły się już w środkowej strefie boiska. Ożywienie nastąpiło dopiero w samej końcówce pierwszej odsłony, w której to ponownie oglądaliśmy po jednej bramce z obu stron. Druga połowa lepiej rozpoczęła się dla zawodników Novichem. Piłkarze występujący w biało-zielonych strojach, po przerwie wyszli na murawę bardzo zmotywowani, co przełożyło się na efekty bramkowe. Już w 22 minucie Mateusz Kosela wyprowadził gości na prowadzenie, swoim golem rozwiązując worek z bramkami. Po tym trafieniu gracze Novichem zdobyli kolejne 5 bramek z rzędu, czym przypieczętowali swoje zwycięstwo w meczu. Choć piłkarze COLDGROUP starli się ratować wynik w końcówce spotkania, nie byli już w stanie odrobić tak dużej straty. Ostatecznie gospodarze ulegli Novichem 4:9, ponosząc swoją drugą porażkę w sezonie zimowym.