ProPoint Gliwice vs PwC SDC

ProPoint Gliwice
5 - 3

W ostatnim czwartkowym meczu w ramach rozgrywek 1 Ligi Sportowej Ligi Firm, na boisko hali piłkarskiej Kresowa w Sosnowcu, wybiegli zawodnicy ProPoint Gliwice oraz PwC SDC. Gracze rozstawieni w roli gospodarzy, w ostatnich tygodniach rozgrywek sezonu zimowego, prezentują się z bardzo dobrej strony, wygrywając swoje spotkania. Przed tygodniem piłkarze z Gliwic pokonali ekipę Rockwell Automation 5:2, przez większość czasu gry kontrolując przebieg tamtego meczu. Natomiast goście w dwóch poprzednich konfrontacjach, dzielili się punktami ze swoimi rywalami. W ubiegły czwartek gracze PwC SDC zremisowali starcie z drużyną Habasit w rozmiarach 6:6, kluczowe bramki zdobywając w ostatnich minutach spotkania. Rywalizacja rozpoczęła się od lepszej gry zespołu z Gliwic, który starał się dłużej utrzymywać piłkę w swoich szeregach. Gracze ProPoint przejęli kontrolę nad środkową strefą boiska, skąd próbowali dogrywać prostopadłe piłki do napastników. Pierwszy gol w tym meczu padł w 6 minucie rywalizacji, a bramkę dającą prowadzenie gospodarzom zdobył Adam Sokół. Już minutę później gliwiczanie podwyższyli prowadzenie na 2:0, a tym razem na listę strzelców wpisał się Maciej Baic. Po dwóch szybko strzelonych golach, ofensywa gospodarzy trwała nadal. Przed przerwą piłkarze ProPoint trafili do siatki rywali jeszcze dwukrotnie, obejmując wysokie prowadzenie. Gracze PwC SDC w pierwszej połowie meczu, zdołali odpowiedzieć przeciwnikom tylko jedynym trafieniem, które w 17 minucie zanotował Nikos Jańczak. Jednak po zmianie stron role na boisku się odwróciły. Goście w przeciągu trzech minut po zmianie stron zdobyli dwie bramki, doprowadzając do wyniku 4:3. Piłkarze PwC SDC dążyli do wyrównania, jednak gdy zbliżali się pod bramkę przeciwników, ich strzały były nieskuteczne. Ofensywa gości pozwoliła graczom ProPoint Gliwice na przeprowadzanie groźnych kontrataków, z których jeden zakończył się niefortunną samobójczą bramką zawodnika PwC. Ostatecznie gliwiczanie pokonali gości 5:3, wygrywając swój czwarty kolejny mecz w rundzie zimowej.