Habasit vs Plastic Omnium

Habasit
1 - 8
Plastic Omnium

Faworytem do zwycięstwa w starciu pomiędzy Habasit a Plastic Omnium, była drużyna rozstawiona w roli gościa. Piłkarze Plastic Omnium nie przegrali w sezonie zimowym jeszcze żadnego spotkania, tylko raz dzieląc się punktami z rywalem. Dzięki temu goście znajdowali się na czele tabeli 1 Ligi Sportowej Ligi Firm. W swoim poprzednim pojedynku gracze występujący w białych strojach, pokonali ekipę Rockwell Automation 6:4, zapewniając sobie wygraną w końcówce spotkania. Natomiast gospodarze w bieżących rozgrywkach, tylko dwukrotnie kończyli spotkanie z kompletem „oczek”. Przed tygodniem zawodnicy Habasit podzielili się punktami z zespołem PwC SDC, remisując tamto spotkanie 6:6. Mecz rozpoczął się od szybszej i agresywniejszej gry piłkarzy gości, którzy od pierwszych sekund meczu, odważnie ruszyli do przodu. Pierwsza bramka w tej konfrontacji, padła już w 2 minucie spotkania, a na listę strzelców wpisał się gracz gości Adrian Modelski. Kilka minut później ten sam zawodnik podwyższył prowadzenie swojej drużyny na 2:0, potwierdzając lepszą grę zespołu Plastic Omnium. Jednak w 9 minucie rywalizacji, gospodarze zdobyli gola kontaktowego, a bramkę na 1:2 zdobył Marcel Górniak. Pomimo przewagi, goście w pierwszej części spotkania, nie zdołali już trafić do sitaki rywali. Po zmianie stron obraz gry znacząco się nie zmienił. Nadal na placu gry lepiej prezentowali się goście, którzy szukali gry skrzydłami. W 26 minucie piłkarze Plastic Omnium, za sprawą trafienia Mateusza Małgowskiego, podwyższyli swoje prowadzenie, które dało im większy spokój w grze. Choć zawodnicy gospodarzy starali się nawiązać walkę z rywalami, byli bardzo nieskuteczni pod bramką przeciwników. W ostatnich 10 minutach meczu piłkarze gości zdominowali ekipę Habasit, trafiając do ich siatki jeszcze pięciokrotnie. Ostatecznie gospodarze ulegli ekipie Plastic Omnium 1:8, ponosząc swoją czwartą porażkę w bieżącym sezonie. Piłkarzem meczu został wybrany Adrian Modelski, który zdobył dla swojej drużyny 5 bramek i zaliczył 1 asystę.