Habasit vs PwC SDC

Habasit
6 - 6

Gracze PwC SDC rozpoczęli piąty tydzień rozgrywkowy od remisu z Plastic Omnium, a zakończyli go również podziałem punktów w czwartkowym meczu z Habasitem. W obu spotkaniach zmuszeni oni byli gonić wynik i dwukrotnie na sztuka im się udała, a nagrodą za walkę do końca były dwa ugrane oczka w minionej kolejce. Po pierwszej połowie tej potyczki wydawało się, że Habasit nie wypuści wygranej z rąk, bowiem beniaminek prowadził już 4:1, wykazując się świetną skutecznością pod bramką rywali. Szybko stracony gol, chwilę po wznowieniu gry po przerwie, sprawił, że gracze PwC SDC dostali wiatru w skrzydła i niedługo później zdobyli również kontaktową bramkę. Habasit nie zamierzał jednak wyłącznie się bronić i w imię zasady, że najlepszą obroną jest atak, ruszył do przodu, co sprawiło, że mecz nabrał dodatkowych rumieńców. Kiedy na dwie minuty przed końcem meczu gracze w białych koszulkach odzyskali dwubramkową przewagę mogło się wydawać, że ich zwycięstwo jest już pewne, jednak gracze PwC SDC po raz kolejny udowodnili, że grać należy do końca i jeszcze rzutem na taśmę uratowali cenny punkt.