Fortis Logistics Sławków vs Freshmed

Fortis Logistics Sławków
5 - 3
Freshmed

Jednym z najciekawiej zapowiadających się starć w poniedziałkowy wieczór przy Kresowej w Sosnowcu był właśnie ten mecz – Fortis Logistics przeciwko Freshmed. Początek meczu był niezwykle wyrównany, Łukasz Blecharczyk szybko wyprowadził swój zespół na prowadzenie, a Kamil Andrzejewski równie szybko doprowadził do remisu. Obie ekipy walczyły o każdą piłkę, zawodnicy Fortisu często bazowali na swoich warunkach fizycznych, lecz i z tym gracze Freshmed potrafili sobie poradzić. W 14 minucie Bartosz Stolarski po raz pierwszy wyprowadził zawodników w czarnych strojach na prowadzenie, lecz zieloni nie zamierzali długo męczyć się z nadrabianiem wyniku. Szybka akcja zwieńczona trafieniem Marka Hanioka zapewniła do przerwy remis 2:2, dzięki czemu druga odsłona zapowiadała się niezwykle emocjonująco. Po zmianie stron Fortis coraz mocniej naciskał, a w 25 minucie Mateusz Majchrzak wyprowadził swoją drużynę na prowadzenie. Tym razem Freshmed dał się zaskoczyć, a Marek Haniok wykorzystał to z zimną krwią, przez co w 27 minucie byliśmy świadkami pierwszego w tym starciu dwubramkowego prowadzenia, co dodało wiatru w żagle zawodnikom ze Sławkowa. W 32 minucie było już 5:2, a Michał Granda postawił swoich przeciwników w niezwykle trudnej sytuacji. Czarnych stać było tego dnia na jeszcze jedno trafienie, wówczas w 37 minucie gola zdobył Arkadiusz Matuszczyk, lecz był to gol na otarcie łez. Ostatecznie pierwszy w tym sezonie komplet punktów trafia na konto Fortisu, a Freshmed traci miano ekipy bez porażki.