Sopra Steria vs Geodis

Sopra Steria
2 - 7
Geodis

Obie drużyny od falstartu rozpoczęły zimowy sezon Sportowej Ligi Firm. O ile zawodnikom Sopra Sterii niewiele brakło w starciu z Netology, tak Geodis z pewnością chciał zapomnieć o tamtym meczu, udowadniając w dzisiejszym starciu, że ostatnia porażka to był tylko wypadek przy pracy. Od początku zawodnicy w białych strojach ruszyli do ataku, czym kompletnie zaskoczyli rywala. Już po niespełna 20 sekundach Paweł Mazurek wyprowadził swój zespół na prowadzenie. 2 minuty po nim na listę strzelców wpisał się Artur Królczyk. Na tym gracze Geodis nie zakończyli, bowiem chwilę po wznowieniu gry biało-niebiescy ponownie zjawili się pod bramką rywali – razem z piłką, którą szybko umieścili w bramce. Kapitalny początek i po 4 minutach mieliśmy 3:0. Zawodnicy Sopra Sterii nie zamierzali się poddawać, lecz ewidentnie nie radzili sobie z wysokim pressingiem przeciwnika. Udało im się przełamać w 11 minucie, Nabil Hadrouni wykorzystał niepewne wyjście golkipera i wpisał się na listę strzelców. Na odpowiedź czekaliśmy niedługo. W 14 minucie wynik na 4:1 do przerwy ustalił Paweł Mazurek. Po zmianie stron obraz gry nie uległ zmianie – znów po niespełna 20 sekundach gola zdobył zawodnik w białej koszulce, tym razem był to Bartosz Barczyk. Sopra Steria co prawda tworzyła więcej sytuacji niż w pierwszej odsłonie, jednak golkiper Geodis był równie pewnym punktem, co reszta zawodników na boisko. Kolektyw tego dnia funkcjonował tak jak powinien. W 30 minucie gola na 6:2 zdobył Bartosz Wierzba, a chwilę po nim Paweł Mazurek skompletował hat tricka. Jeszcze przed końcem spotkania przepiękną bramkę zdobył Issam Ben Ayad – wykończenie równie ciekawe, jak i cały mecz. Pierwszy w tym sezonie komplet punktów trafia na konto Geodis po zwycięstwie 7:2.