Freshmed vs Fortis Logistics Sławków

Freshmed
5 - 3
Fortis Logistics Sławków

W ostatnim spotkaniu fazy finałowej Ekstraklasy Sportowej Ligi Firm, naprzeciw siebie stanęły zespoły Freshmed oraz Fortis Logistics Sławków. Piłkarze rozstawieni w tym pojedynku w roli gospodarzy, wciąż mieli szansę na zdobycie mistrzostwa ligi. Jednak aby to osiągnąć, potrzebowali w tym spotkaniu zgarnąć 3 punkty, oraz liczyć na potkniecie graczy Saint Gobain. Natomiast goście walczyli o to, aby nie zająć ostatniej lokaty w tabeli rundy finałowej o miejsca 1-4. Przed tygodniem gracze ze Sławkowa pokonali drużynę Firma ZK Grzybowice 8:2, zbliżając się do swoich przeciwników na 2 punkty. Mecz rozpoczął się od wyrównanej gry obu zespołów, które starały się szybko operować piłką pomiędzy poszczególnymi sektorami na boisku. Zarówno gracze gospodarzy, jak i zawodnicy gości starali się długo utrzymywać piłkę w swoich szeregach, dokładnie przygotowując kolejne akcje. Pierwszy gol w tej rywalizacji padł w 4 minucie gry, a bramkę dającą prowadzenie gościom zdobył Łukasz Blecharczyk. Już po upływie zaledwie 3 minut, gracze ze Sławkowa prowadzili dwoma trafieniami, po golu zdobytym przez Michała Grandę. Po świetnym początku w wykonaniu gości, do odrabiania strat zabrali się zawodnicy Freshmed. Gola na 1:3 już w 13 minucie zdobył Mateusz Majchrzak, dając oddech swojemu zespołowi. Ten sam zawodnik w końcówce pierwszej połowy, najpierw dał gospodarzom wyrównanie, a w 19 minucie skompletował klasycznego hat tricka, wyprowadzając swoją ekipę na prowadzenie 3:2. Po zmianie stron obraz gry ponownie stał się wyrównany. Dziewięć minut po przerwie piłkarze Fortis Logistics Sławków, doprowadzili do ponownego remisu. Jednak ten dzień należał do Mateusza Majchrzaka, który w ostatnich 10 minutach meczu trafił do siatki rywali jeszcze dwukrotnie, ustalając tym samym wynik meczu na 5:3. Freshmend pomimo zwycięstwa, zakończył sezon z tytułem wicemistrza Ekstraklasy.