Capgemini vs Upojeni Multitap

6 - 2
Upojeni Multitap

Obie drużyny wygrały swoje zeszłotygodniowe mecze, a w grupie drużyn 5-8 każde trzy punkty są na wagę złota, zatem zwycięzca tego pojedynku znacznie przybliżał się do zachowania ligowego bytu, bez konieczności oglądania się wyniki rywali. Pierwsze spotkanie tych zespołów, rozegrane w trzecim tygodniu rozgrywek, zakończyło się zwycięstwem Capgemini 3:0 i również również w drugiej jesiennej potyczce tych zespołów górą była ta sama ekipa. Początek meczu należał jednak do Upojonych, którzy częściej atakowali, a efektem ich przewagi w pierwszej połowie było minimalne prowadzenie do przerwy. Wszystkie trzy gole w tej części gry padły w odstępie ledwie trzech minut. Kluczowy dla losów całego spotkania okazał się jednak początek drugiej odsłony meczu, kiedy to Capgemini zdobyło dwie bramki, a wywalczonego prowadzenia nie oddało już do końcowego gwizdka arbitra. Po przerwie Upojeni nie radzili sobie ze świetnie wyprowadzanymi przez rywala kontrami, tracąc w ten sposób kolejne gole. Dzięki tej wygranej Capgemini jest o krok od zapewniania sobie utrzymania, z kolei Upojeni Multitap zagrają “o życie” z DPL, przy okazji kibicując swojemu środowemu przeciwnikowi, by ten wygrał swój mecz z OEX MerService.