BNP Paribas vs PKF

BNP Paribas
4 - 3
PKF

By awansować, BNP Paribas potrzebował zwycięstwa, a szanse na mistrzostwo 3 ligi mieli tylko i wyłącznie w momencie straty punktów przez Lider Taxi. Ale pierw trzeba wygrać, a PKF nie zamierzało oddawać punktów. Początek meczu był dla biało-zielonych wymarzony, szybka bramka Fabisiaka zmusiła niebieskich do odrabiania strat… co też uczynili przeciwnicy. Od momentu strzelonej bramki, zawodnikom BNP Paribas wyraźnie rozregulował się celownik, przez co nie potrafili pokonać golkipera rywali aż do końca pierwszej odsłony. PKF wykorzystał to najlepiej jak mógł. Bramka wyrównująca w 6 minucie była dopiero początkiem. W 14 minucie Orczykowski wyprowadził swój zespół na prowadzenie, a dodatkowy cios do szatni wyprowadził Marcin Kłoczko, punktując przeciwników na sekundy przed końcem pierwszej odsłony. Wyraźnie podrażniona ekipa biało zielonych musiała rzucić kilka gorzkich słów w przerwie, bo druga połowa należała już do nich. Szybko zdobyty gol kontaktowy przez Dariusza Florczyka był impulsem dla kolegów do ofensywy, gdy rywal został naruszony. Chwilę po swoim koledze, na listę strzelców wpisał się Jędrzejczak, doprowadzając do remisu. Bohaterem swojej drużyny został Florczyk, który bramką w 28 minucie na 4:3 zapewnił swojej drużynie… jak się okazało, mistrzostwo 3 ligi, gdyż w tym samym czasie Lider Taxi stracił punkty z Geodis.