Lider Taxi vs PKF

Lider Taxi
4 - 3
PKF

Przed spotkaniem pomiędzy zespołami Lider Taxi a PKF, trudno było wskazać faworyta tej rywalizacji. Obie ekipy zdobyły dotychczas podobną liczbę punktów, co wskazywało na wyrównane widowisko. Piłkarze rozstawieni w tym pojedynku w roli gospodarzy, przed tygodniem musieli uznać wyższość ekipy Cooler Club, ulegając swoim przeciwnikom 2:5. Natomiast goście w swoim poprzednim starciu pokonali drużynę ArchiDoc 6:2, co buło dla nich trzecią wygraną w sezonie jesiennym. Mecz rozpoczął się od dynamicznej gry obu drużyn. Zarówno gracze Lider Taxi, jak i zawodnicy PKF, chcieli jak najszybciej zdobyć gola otwierającego wynik spotkania. Pierwsza bramka w tej rywalizacji padła w 9 minucie, a gola dającego prowadzenie gospodarzom zdobył Artur Wieczorek. Po tym trafieniu do znaczącej ofensywy ruszyli goście. Już w 12 minucie Rafał Święs dał zespołowi PKF wyrównanie, a 3 minuty później Jacek Czernecki wyprowadził graczy występujących w niebieskich strojach na prowadzenie. Końcówka pierwszej odsłony zdecydowanie należała do gości, którzy swoją przewagę udokumentowali kolejnym trafieniem jeszcze przed przerwą. Przy zmianie stron widniał zatem wynik 1:3. Jednak druga połowa przyniosła zdecydowana zmianę w grze gospodarzy. Gracze Lider Taxi ruszyli do przodu, zdobywając gola kontaktowego już w 22 minucie meczu. Pięć minut później gospodarze mieli już w swoich rękach remis, po golu Michała Kyzioła. Zawodnicy grający w żółtych strojach kontynuowali swoją ofensywę, by ostatecznie pokonać PKF 4:3. Dzięki temu zwycięstwu gospodarze awansowali na drugą lokatę w tabeli rundy finałowej 3 Ligi.