SoftServe vs Politechnika Śląska

SoftServe
1 - 1
Politechnika Śląska

Mecz pomiędzy zespołami SoftServe a Politechnika Śląska, zapowiadał się jako rywalizacja drużyn, które zajęły miejsca w środku stawki, w swoich grupach 3 Ligi Sportowej Ligi Firm. Przed tygodniem zawodnicy rozstawieni w tym pojedynku w roli gospodarzy, ulegli ekipie Cooler Club 2:5, co było ich czwartą porażką w sezonie jesiennym. Natomiast goście w swoim ostatnim spotkaniu musieli uznać wyższość graczy BNP Paribas, przegrywając tamto starcie 0:3. Mecz rozpoczął się od długiego utrzymywania się przy piłce przez oba zespoły. Zarówno piłkarze SoftServe, jak i gracze Politechniki Śląskiej, starali się długo rozgrywać swoje kolejne akcje, wymieniając dużą liczbę podań. W pierwszych minutach rywalizacji niewiele było groźnych strzałów na bramkę, co przekładało się na długo utrzymujący się bezbramkowy rezultat. Pierwszy gol w meczu padł dopiero w 15 minucie spotkania, a gola dającego prowadzenie zawodnikom gospodarzy zdobył Bartosz Zajchowski. Wynik 1:0 utrzymał się już do przerwy i przy zmianie stron to piłkarze SoftServe minimalnie prowadzili. W drugiej odsłonie obraz gry znacząco się nie zmienił, choć goście starali się grać nieco odważniej w ofensywie. Gracze Politechniki oddawali więcej strzałów na bramkę rywali, dłużej utrzymując piłkę w środku pola. Wyrównujący gol w tym meczu padł w 35 minucie gry, a bramkę dającą gościom remis zdobył Marcin Podsada. Po dość zachowawczej grze z obu stron, spotkanie zakończyło się rezultatem 1:1