SoftServe vs Cooler Club

SoftServe
2 - 5
Cooler Club

Po tym jak porażki w poniedziałkowy wieczór doznał Geodis, pierwsza pozycja w tabeli Grupy A 3 Ligi była już dla Cooler Club niezagrożona. Pogromcą wicelidera był SoftServe, który po trzech dniach stanął naprzeciw kolejnej drużyny ze ścisłej czołówki,a w przypadku wygranej zespół ten dokonał by nie lada sztuki, zbierając kolejny skalp ekip z podium. Ograć lidera jednak nie udało, choć przez długi czas mecz był wyrównany. Przed przerwą padły trzy gole, w przeciągu trzech minut, a Cooler Club dwukrotnie wychodził na prowadzenie. Spotkanie było zacięte w kolejnych fragmentach gry, kluczowe dla jego losów mogły okazać się sytuacje, które SoftServe stworzył na przełomie pierwszej i drugiej połowy, gdy nie udało się doprowadzić do remisu, a okazji ku temu nie brakowało. Po przerwie powtórzył się scenariusz z pierwszego kwadransa meczu. Dwa gole Cooler Clubu strzelone w krótkim okresie czasu, rozdzieliło trafienie dla SoftServe. Lider swoje kolejne zwycięstwo przypieczętował jeszcze bramką Igora Zagórowskiego, który wykorzystał sytuację, mimo iż po drodze zgubił buta w walce z przeciwnikiem. SoftServe pozostaje zatem walka o miejsca 5-10, z kolei Cooler Club osiągnął w pierwszej fazie sezonu najlepszy wynik spośród wszystkich drużyn 3 Ligi i pokazał, że będzie jednym z głównych kandydatów do mistrzostwa.