IVIA vs MRW

IVIA
2 - 5
MRW

Trudno było przed rozpoczęciem spotkania pomiędzy drużynami IVIA a MRW, wskazać wyraźnego faworyta tej konfrontacji. Obie ekipy w ostatnich tygodniach rozgrywek Sportowej Ligi Firm nie przegrywały swoich spotkań, zdobywając punkty w kolejnych meczach. Piłkarze rozstawieni w tym pojedynku w roli gospodarzy, przed tygodniem podzielili się punktami z ekipą KPMG, po remisie 3:3. Natomiast goście w swoim ostatnim starciu wygrali z SoftServe 3:1, odnosząc swoje pierwsze zwycięstwo w sezonie jesiennym. Mecz rozpoczął się od dość spokojnej gry obu drużyn, które czekały na dogodną okazje do ataku. Pierwsza bramka w tym spotkaniu padła po upływie 5 minut, a gola dającego prowadzenie ekipie IVIA zdobył Mariusz Rolka. Po tym trafieniu do odrabiania strat szybko zabrali się gracze gości, którzy zaczęli naciskać swoich przeciwników. W 9 minucie zawodnicy MRW doprowadzili do remisu, a z bramki cieszył się Artur Marek. Ten sam zawodnik kilka minut później wyprowadził gości na prowadzenie 2:1. W końcowych fragmentach pierwszej odsłony piłkarze MRW zdobyli jeszcze jedną bramkę, przy zmianie stron prowadząc 3:1. Początek drugiej połowy ponownie należał do gości, którzy już minutę po wznowieniu gry przez arbitra, ponownie trafili do siatki rywali. Po tym golu lepszą postawę na placu gry zaczęli przejawiać gracze występujący w niebieskich strojach, chcąc odrabiać straty. Jednak ostatecznie udało im się w drugich 20 minutach, tylko raz pokonać bramkarza rywali. W efekcie końcowym IVIA przegrała z MRW 2:5, ponosząc swoją pierwszą porażkę w tym sezonie.