Novichem vs UMWŚ

4 - 1
UMWŚ

Niezwykle istotne starcie zbliżało się wielkimi krokami dla piłkarzy Novichem oraz UMWŚ. Dla Novichemu to jedna z ostatnich okazji aby wydostać się ze strefy spadkowej, natomiast dla rywali to okazja do zbliżenia się do czołówki i zostania 3 zespołem 2 ligi SLF. Nie zdążyliśmy jeszcze zaobserwować jak czują dziś murawę poszczególni piłkarze, bo już bramkarze jednych i drugich musieli wyciągać piłkę z siatki. Najpierw na 2-0 uciekł Novichem, niespodzianka która zaglądała w oczy zawodników UMWŚ, zmobilizowała ich do częściowego odrobienia strat na 2-1. Chwilę później dobrze naoliwiony szyk Novichemu coraz śmielej zawłaszczał sobie połowę rywali, robiąc na niej co zechciał. Ucieczka na 4-1 jeszcze przed zejściem na przerwę oznacza olbrzymią zaliczkę. Druga połowa stała pod znakiem zapytania, co jeszcze tego dnia mogło zrobić UMWŚ, aby odwrócić losy spotkania. Z każdą minutą okazywało się, że niewiele, mimo, że nie raz już nam pokazywał swoją waleczność, nieustępliwość i siłę mentalną, która bywa jego największym atutem. Rywal tego dnia nie miał słabych stron i nie dał się nabrać na żadne czary, tym samym osiągając jeden z większych sukcesów w sezonie.