UMWŚ vs Sopra Steria

UMWŚ
3 - 1
Sopra Steria

Zawodnicy UMWŚ zamierzali wrócić na właściwe tory po ostatnich dwóch porażkach, a na ich celowniku znalazła się Sopra Steria, która odniosła ostatnio swoje pierwsze zwycięstwo w 4 kolejce SLF. Od pierwszych minut gracze w niebieskich strojach zaczęli dominować nad rywalem, nie pozwalając zagrozić swojemu bramkarzowi. Ataki UMWŚ z minuty na minutę stawały się coraz groźniejsze. Mimo dobrej dyspozycji golkipera Sopra Sterii, już w 11 minucie skapitulował po raz pierwszy, a na listę strzelców wpisał się Paweł Wieczorek. Chwilę później mieliśmy już 2:0 po bramce Krzysztofa Jałochy. Na niewiele przed końcem pierwszej połowy na karteczce sędziowskiej znalazło się nazwisko Mariusza Kwiecińskiego, który podwyższył stan na 3:0, dobijając rywala przed przerwą. Po zmianie stron gracze UMWŚ kontrolowali przebieg spotkania. Zawodnicy Sopra Sterii szukali szans na pokonanie golkipera niebieskich, lecz brakowało im sposobu. Przez większość czasu gra utrzymywała się w środku pola. W 36 minucie Jakub Mazur dobrym strzałem pokonał bramkarza UMWŚ, co dodało im wiatru w żagle. Ostatnie minuty należały do Sopra Sterii, która raz po raz groźnie atakowała, jednak nie udało im się odmienić losów tego spotkania. Ostatecznie 3 punkty trafiają na konto UMWŚ, a piłkarze w czarnych strojach muszą się zmobilizować przed następnym starciem, gdyż znajdują się tuż nad strefą spadkową.