Novichem vs Śląskie Składy Węgla

2 - 8
Śląskie Składy Węgla

Faworytem spotkania pomiędzy zespołami Novichem a Śląskie Składy Węgla, byli zawodnicy rozstawieni w tym starciu w roli gości. Piłkarze Śląskich Składów Węgla w sezonie jesiennym Sportowej Ligi Firm, prezentują bardzo wysoką formę, wygrywając do tej pory aż 7 konfrontacji. Przed tygodniem goście pokonali ekipę UMWŚ 4:1, zbliżając się do strefy premiowanej awansem, do wyższej klasy rozgrywkowej. Natomiast gospodarze znajdowali się przed tą rywalizacją tuż nad strefą spadkową, cały czas nie mając pewnego utrzymania. W poprzednim meczu zawodnicy Novichem ulegli drużynie RAControls 2:4, co było ich 7 porażką w bieżących rozgrywkach. Mecz rozpoczął się od bardzo szybkiej gry obu ekip. Zarówno gospodarze jak i goście, pewnie operowali piłką, błyskawicznie przenosząc ciężar gry pod pole karne rywali. Pierwsza bramka padła już w 3 minucie, a prowadzenie dla zawodników Novichem zdobył Mateusz Kosela. Jednak już minutę później do wyrównania doprowadzili piłkarze Śląskich Składów Węgla, za sprawą trafienia Sławomira Zakrzewskiego. Po tej bramce wymiana ciosów trwała nadal, a gola już w 5 minucie zdobył Denis Przybyła, ponownie wyprowadzając gospodarzy na prowadzenie. Po bardzo intensywnych pierwszych minutach gry, w dalszej fazie spotkanie nieco się uspokoiło. W 12 minucie goście doprowadzili do wyrównania, ustalając ostatecznie wynik pierwszej połowy na 2:2. W drugiej odsłonie z minuty na minutę zaczynała rosnąć przewaga zawodników, występujących w zielonych koszulkach. Gracze Sląskich Składów Węgla zaczęli spychać swoich przeciwników pod ich pole karne, tworząc wiele groźnych sytuacji. W 24 minucie goście wyszli na prowadzenie 3:2 i ten gol rozwiązał worek z bramkami. „Zieloni” w drugiej części gry trafili do siatki rywali jeszcze pięciokrotnie, wygrywając z ekipą Novichem 8:2. Dzięki temu zwycięstwu Śląskie Składy Węgla zapewniły sobie awans do 1 Ligi. Natomiast dla gospodarzy ta porażka, oznacza spadek do niższej klasy rozgrywkowej.