Habasit vs Sopra Steria

Habasit
3 - 2
Sopra Steria

Murowanym faworytem tego starcia był zespół Habasit – który walczy o awans do pierwszej ligi, i nie może pozwolić sobie na stratę punktów. Po drugiej stronie tabeli mamy SopraSterię, która bije się o utrzymanie. Jednak to tylko nasze dywagowanie, wszystko weryfikuje boisko. Od początku spotkania obie drużyny grały jak równy z równym, częściej strzały oddawali gracze w białych strojach, lecz albo mijały one słupek, albo zatrzymywały się na rękach dobrze dysponowanego tego dnia golkipera. W 11 minucie na prowadzenie wyszła… Sopra Steria, po golu Dawida Rybackiego. Gracze Habasitu próbowali odpowiedzieć, lecz piłka w pierwszej części gry mówiąc językiem piłkarskim „nie kleiła się nogi”… może to wina deszczu? Nie wiadomo. W drugiej połowie biało-zieloni już potrafili wykorzystywać swoje sytuacje. Chwile po rozpoczęciu gry Dawid Sumera doprowadził do remisu, a w 28 minucie wyprowadził swój zespół na prowadzenie. Gracze SopraSterii ruszyli do ofensywy, lecz Igor Kowal wyczyniał cuda na bramce, co z akcji na akcję podcinało skrzydła przeciwnikom Habasitu. W 37 minucie Mateusz Dobrek podwyższył rezultat na 3:1. Jeszcze przed końcem Issam Ben Ayad w końcu pokonał Kowala, lecz to było wszystko, na co było stać obie drużyny. Z pewnością wynik mógłby być inny, gdyby nie rewelacyjny występ wyżej wspomnianego już Igora Kowala, który wraz ze swoimi kolegami melduje się na fotelu lidera 2 ligi po zdobyciu kompletu punktów.