UMWŚ vs Prestige

UMWŚ
2 - 1

Faworytem starcia pomiędzy zespołami UMWŚ a Prestige, byli gracze rozstawieni w tym meczu w roli gospodarzy. Piłkarze Urzędu Marszałkowskiego wygrali jak dotąd 4 ligowe spotkania, co daje im miejsce w górnej części tabeli 2 Ligi Sportowej Ligi Firm. Przed tygodniem gospodarze wysoko pokonali drużynę OSOZ 9:2. Natomiast goście nie radzą sobie najlepiej w rozgrywkach jesiennych. Gracze Prestige zdobyli jak dotąd zaledwie 3 punkty, przez co zajmują obecnie ostatnią lokatę w ligowej stawce. W swoim poprzednim pojedynku goście ulegli ekipie OSOZ 3:4, co było dla nich szóstym przegranym meczem w bieżących rozgrywkach. Spotkanie rozpoczęło się od dość wyrównanej gry obu zespołów, które starały się operować piłką w środkowej strefie boiska. Zarówno gracze gospodarzy jak i piłkarze Prestige, wymieniali pomiędzy poszczególnymi zawodnikami wiele podań, chcąc wypracować sobie dogodną sytuację bramkową. Pierwszy gol w tym meczu padł w 7 minucie rywalizacji, a bramkę dająca prowadzenie gościom zdobył Adrian Prażmo. Wynik 0:1 utrzymywał się przez dłuższy okres trwania pierwszej połowy, aż do 17 minuty, kiedy do wyrównania doprowadzili gospodarze. Gola na 1:1 dla UMWŚ zdobył Artur Sawicki. Taki rezultat utrzymał się już do przerwy, która stałą pod znakiem wyrównanej walki. W drugich 20 minutach obraz gry na boisku znacząco się nie zmienił. Obie ekipy choć stwarzały sobie okazje podbramkowe, nie wykorzystywały dogodnych sytuacji. Dopiero w 33 minucie gola dającego prowadzenie gospodarzom zdobył Łukasz Krawczyk. Jak się okazało było to trafienie na wagę zwycięstwa dla Urzędu Marszałkowskiego. Dzięki tej wygranej gracze UMWŚ awansowali na 3 lokatę w tabeli 2 Ligi.